« Powrót do strony głównej

2019-01-16 06:45

Bershidsky: Plan emerytalny Władimira Putina zależy od Białorusi [OPINIA]

Aby zachować władzę, Putin chce zacieśnić więzi między Rosją a jej zależnym sąsiadem ? pisze Leonid Bershidsky w serwisie Bloomberg.
2019-01-15 14:16

Rządowa chmura obliczeniowa już działa

Rządowa chmura obliczeniowa obsługuje dwa systemy mObywatel oraz Otwarte Dane - podało we wtorek Ministerstwo Cyfryzacji. Według zapowiedzi resortu, wkrótce mają do nich dołączyć kolejne.
2019-01-13 18:52

"Washington Post": Trump ukrywa przed swoimi doradcami treść rozmów z Putinem

Prezydent USA Donald Trump ukrywa przed swoim gabinetem, a nawet doradcami ds. bezpieczeństwa, treść rozmów z prezydentem Władimirem Putinem, poinstruował też tłumaczy, by nie ujawniali członkom rządu informacji na ten temat - podaje w niedzielę "Washington Post".
2019-01-12 13:23

"Corriere della Sera": Putin mówi Salviniemu: albo ze mną, albo z Polakami

Lider włoskiej Ligi Matteo Salvini "szuka sojuszników na scenie europejskiej i wywołuje dezorientację u swego przyjaciela Putina" - pisze w sobotę "Corriere della Sera". Podkreśla, że prezydent Rosji chce, by Salvini wybrał: "albo ze mną, albo z Polakami".
2019-01-09 19:34

Schetyna: Kaczyński stawia na partnerów jak Orban i Salvini. Obu bliżej do Putina, niż do UE

Przez PiS Polska jest w UE osamotniona, a prezes tej partii Jarosław Kaczyński stawia na partnerów, którym bliżej do Władimira Putina, niż do UE; to jest niestety droga do wyjścia z unijnej rodziny - ocenił w środę lider PO Grzegorz Schetyna.
2019-01-08 16:41

Gazoport strat w Kaliningradzie. Ledwie otwarty, a licznik już bije

Rząd Rosji szykuje już przepisy o pokrywaniu strat na eksploatacji gazoportu w Kaliningradzie, który we wtorek uruchomił prezydent Rosji Władimir Putin.
2019-01-06 21:08

Więzienia CIA jednak były? Sikorski podzielił się ze światem wiedzą na wrażliwe tematy

Radosław Sikorski podzielił się ze światem wiedzą na wrażliwe dla państwa tematy. Bez hamulców. Wskazuje, gdzie CIA miało swoje centrum przesłuchań. Wraca do propozycji rozbioru Ukrainy, którą Władimir Putin złożył Donaldowi Tuskowi. Spekuluje na temat podwójnych etatów dyplomatów. Tak daleko nie posunął się dotąd żaden polski urzędnik.
2019-01-04 19:33

Netanjahu i Putin porozumieli się co do dalszego współdziałania w Syrii

Premier Izraela Benjamin Netanjahu i prezydent Rosji Władimir Putin porozumieli się w piątek co do dalszego współdziałania w Syrii po tym jak USA postanowiły wycofać swoje wojska z tego kraju.
2018-12-30 18:49

Raport Goldman Sachs: globalni gracze zdominują rynek chmury - specjalizacja szansą dla mniejszych

Wg raportu globalne wydatki firm na cloud computing mają się do 2021 r. podwoić w stosunku do wartości sprzed roku. Za 3 lata będą one stanowiły już 15 proc. budżetów IT. Coraz większy udział w rynku chmury będą mieli 4 najwięksi gracze.
2018-12-30 17:36

Rosja wchłania Białoruś ropą i gazem

Od pogłębienia integracji Rosja uzależnia niższe ceny ropy naftowej i gazu dla Białorusi. Dla Władimira Putina przesunięcie granic Rosji do Polski to szansa na dalszą prezydenturę.
2018-12-26 18:07

Wałęsa: Uważam Putina za mądrego człowieka. Bliżej nam do Moskwy niż Nowego Jorku

Gdybym miał zaproszenie, to bym pojechał do Rosji - mówi były prezydent Lech Wałęsa. W rozmowie z portalem "Sputnik" Wałęsa powiedział też, że nie podoba mu się polityka polskiego rządu względem Stanów Zjednoczonych, a prezydent Rosji Władimir Putin to "mądry człowiek". "Nie kłóćmy się z Rosją" - apeluje b. prezydent.
2018-12-26 17:14

Putin i Łukaszenka "na razie" nie osiągnęli porozumienia ws. rozliczeń za ropę

Prezydenci Rosji Władimir Putin i Białorusi Alaksandr Łukaszenka nie osiągnęli w czasie wtorkowych rozmów porozumienia w sprawie rozliczeń za ropę. Planowane jest kolejne spotkanie, ale jego data nie została jeszcze ustalona ? poinformował w środę rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.
2018-12-26 17:11

Putin obserwował test hiperdźwiękowych pocisków Awangard

Prezydent Rosji Władimir Putin obserwował w środę udany test nowych pocisków o prędkości hiperdźwiękowej Awangard - podała agencja RIA.
2018-12-26 11:12

Kreml nie wyklucza udziału Putina w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos

Nie można wykluczyć, że prezydent Rosji Władimir Putin weźmie udział w przyszłorocznym Światowym Forum Ekonomicznym w Davos - oświadczył w środę rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.
2018-12-25 19:51

Spotkanie Putin-Łukaszenka: Powstanie specjalna grupa ds. pogłębionej integracji Rosji i Białorusi

Rosja i Białoruś utworzą grupę roboczą ds. dalszej integracji oraz spornych kwestii we wzajemnych relacjach ? zapowiedział we wtorek wicepremier i minister finansów Rosji Anton Siłuanow po rozmowach w Moskwie prezydentów obu krajów - Władimira Putina i Alaksandra Łukaszenki.
2018-12-25 09:19

"Kommiersant": Władimir Putin przeprowadzi z prezydentem Łukaszenką "poważną rozmowę"

Prezydent Rosji Władimir Putin, który we wtorek ma się spotkać w Moskwie z prezydentem Białorusi Alaksandrem Łukaszenką, zamierza przeprowadzić z nim ?poważną rozmowę? ? informuje dziennik ?Kommiersant?.
2018-12-20 16:04

Putin ocenił ryzyko wojny jądrowej

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w czwartek, że nie należy nie doceniać ryzyka wojny jądrowej i przestrzegł przed burzeniem systemu powstrzymywania wyścigu zbrojeń. Mówiąc o relacjach z Ukrainą, wyraził gotowość...

2018-12-20 11:15

Putin: nie należy nie doceniać zagrożenia wojną nuklearną

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w czwartek na dorocznej konferencji prasowej, że nie należy nie doceniać zagrożenia wojną nuklearną. Dodał, że trudno przewidzieć konsekwencje wycofania się USA z układu rozbrojeniowego INF.
2018-12-19 14:22

Rosja: z ulic znikną tablice z kursami walut

Z ulic rosyjskich miast mają zniknąć tablice i ekrany wyświetlające kursy walut. 18 grudnia 2018 r. prezydent Władimir Putin podpisał ustawę, która wprowadza zakaz, informuje Radio Wolna Europa

2018-12-18 14:18

Putin: Inne państwa mogłyby przyłączyć się do układu INF

Prezydent Władimir Putin powiedział, że nic nie powstrzymuje Rosji i USA od wyrażenia zgody na przyłączenie się innych państw do traktatu INF o likwidacji pocisków rakietowych pośredniego i średniego zasięgu, podpisanego przez Moskwę i Waszyngton w 1987 roku.
2018-12-13 17:42

Bolton: Trump nie spotka się z Putinem póki Rosja przetrzymuje ukraińskie statki

Doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego John Bolton oświadczył w czwartek, że Donald Trump nie spotka się prezydentem Rosji Władimirem Putinem póki Rosjanie przetrzymują ukraińskich marynarzy i okręty.
2018-12-11 19:43

Putin o areszcie obrońcy praw człowieka: "Nie chcemy, by u nas było jak w Paryżu"

Nie chcemy, by w Rosji dochodziło do takich wydarzeń jak w Paryżu - powiedział we wtorek prezydent Rosji Władimir Putin, odnosząc się do akcji "żółtych kamizelek". W ten sposób skomentował areszt obrońcy praw człowieka Lwa Ponomariowa, skazanego za zwoływanie demonstracji bez zgody władz.
2018-12-10 13:28

SIPRI: Rosja na drugim miejscu na liście światowych producentów broni

Rosja wyprzedziła Wielką Brytanię i zajmuje obecnie drugie miejsce, po USA, na liście największych producentów broni - poinformował Sztokholmski Instytut Badań nad Pokojem (SIPRI) w opublikowanym w poniedziałek raporcie.
2018-12-07 17:01

Putin: Rosja może włączyć Grecję w projekty dostaw gazu do Europy

Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył w piątek na spotkaniu z premierem Grecji Aleksisem Ciprasem, że Moskwa gotowa jest rozważyć możliwość włączenia firm greckich do projektów dostaw gazu rosyjskiego trasą południową do krajów europejskich.
2018-12-06 14:00

Rosjanie przestają wierzyć w Putina?

Rosyjska pozarządowa organizacja badań opinii publicznej Levada ? Center, która od lat przygotowuje raporty dotyczące m.in. oceny polityki zewnętrznej Kremla, opublikowała dzisiaj raport, z którego wynika, że Rosjanie są coraz bardziej zmęczeni trudną sytuacją ekonomiczną, za którą obarczają Władimira Putina.

2018-12-06 11:03

Poroszenko: Rosja pójdzie na Zachód tak daleko, jak pozwoli jej demokratyczny świat

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko alarmuje w artykule w "New York Timesie", że celem Rosji jest powrót do epoki, gdy terytorium zdobywało się siłą. Moskwa zaczyna od Ukrainy i pójdzie na zachód tak daleko, jak pozwoli jej demokratyczny świat - ostrzegł.
2018-12-06 06:45

Jak będzie wyglądała Rosja po Putinie? Oto wizje Chodorkowskiego i Nawalnego

Michaił Chodorowski, jeden z najbogatszych przeciwników prezydenta Władimira Putina, zebrał rosyjskich intelektualistów na weekend w Pradze i zaprezentował tam ?Rosję swoich marzeń?. Jego wizja jest podobna? do wizji Putina ? pisze Leonid Bershidsky.
2018-12-05 14:49

Putin: Odpowiemy na wycofanie się USA z układu INF

Prezydent Władimir Putin oznajmił w środę, że Rosja jest przeciwna "zniszczeniu" układu rozbrojeniowego INF i że jeśli USA wycofają się z niego, to Moskwa "będzie reagować w należyty sposób". Putin ocenił, że USA nie przedstawiły dowodów, iż Rosja narusza INF.
2018-12-05 09:09

Rosja: Laser bojowy Pierieswiet wszedł do służby

System laserowy Pierieswiet wszedł do służby w siłach zbrojnych Rosji - poinformował rosyjski resort obrony. Laser bojowy był jednym z kilku najnowocześniejszych rodzajów uzbrojenia, o których pozyskaniu przez Rosję mówił w marcu prezydent Władimir Putin.
2018-12-01 19:43

W czasie szczytu G20 Trump rozmawiał krótko z Putinem

Mimo odwołania zaplanowanego spotkania z rosyjskim przywódcą Władimirem Putinem podczas szczytu G20 w Buenos Aires prezydent USA Donald Trump rozmawiał z nim krótko w piątek - potwierdziła w sobotę jego rzeczniczka Sarah Sanders.
2018-12-01 17:07

Angela Merkel i Władimir Putin za rozmowami ws. incydentu w Cieśninie Kerczeńskiej

Kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Rosji Władimir Putin zgodzili się w sobotę na dalsze rozmowy na szczeblu doradców w tzw. formacie normandzkim w sprawie incydentu między Ukrainą i Rosją w Cieśninie Kerczeńskiej - poinformował rzecznik rządu Niemiec.
2018-12-01 08:58

Rzecznik Kremla: Putin chce kontynuować dialog z Trumpem

Prezydent Rosji Władimir Putin jest gotowy kontynuować dialog z prezydentem USA Donaldem Trumpem - powiedział w piątek w Buenos Aires rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. W stolicy Argentyny trwa szczyt G20, w którym uczestniczą m.in. przywódcy Rosji i USA.
2018-11-30 17:20

Putin: Wycofanie USA z układu INF może doprowadzić do wyścigu zbrojeń

Władimir Putin powiedział w piątek w Buenos Aires, gdzie rozpoczął się szczyt G20, że wycofanie się USA z traktatu INF może doprowadzić do nowego wyścigu zbrojeń. Rosyjski prezydent krytykuje także "jednostronne sankcje" i protekcjonizm handlowy.
2018-11-30 12:36

Czy będzie gorąco w Buenos Aires?Dziś rozpoczyna się spotkanie przywódców największych gospodarek w Buenos Aires. Już wiadomo, że amerykański prezydent nie spotka się jednak z Putinem. Tak więc najważniejszym wydarzeniem może okazać się spotkanie Trumpa z chińskim prezydentem...
2018-11-29 18:41

Niemcy i Austria wciąż forsują rosyjski gazociąg Nord Stream 2

Niemcy nie zrezygnują z bałtyckiego gazociągu Nord Stream 2 z Rosji, ale obiecują Ukrainie utrzymanie tranzytu gazu - powiedziała kanclerz Angela Merkel na spotkaniu z premierem Ukrainy Wołodymyrem Hrojsmanem. Z kolei Donald Trump zrezygnował ze spotkania z Władimirem Putinem.
2018-11-29 18:06

Trump: Odwołuję spotkanie z Putinem w czasie szczytu G20

Prezydent USA Donald Trump poinformował w czwartek, że odwołuje spotkanie z rosyjskim przywódcą Władimirem Putinem na szczycie G20 w Buenos Aires w związku z sytuacją po incydencie w Cieśninie Kerczeńskiej. Zapowiedział chęć spotkania, gdy sprawa zostanie rozwiązana.
2018-11-29 17:59

Reuters: Prezydent Trump odwołał spotkanie z Putinem w czasie szczytu G20

Prezydent USA Donald Trump powiedział, że odwołuje spotkanie z rosyjskim przywódcą Władimirem Putinem na szczycie G20 - poinformowała agencja Reuters.
2018-11-29 14:38

Merkel: Mimo innej oceny Nord Stream 2 z całą siłą będziemy występować na rzecz Ukrainy

Kanclerz Niemiec Angela Merkel zażądała w czwartek od Rosji zapewnienia wolnego dostępu do Morza Azowskiego i ukraińskiego portu Mariupol. Zapowiedziała też, że poruszy ten temat w rozmowach z prezydentem Władimirem Putinem na szczycie G20 w Argentynie.
2018-11-29 13:39

Putin i Trump będą rozmawiać o rozbrojeniu i konfliktach

Prezydenci Rosji Władimir Putin i USA Donald Trump będą rozmawiać w sobotę o stosunkach dwustronnych, a także o problemach rozbrojenia i konfliktach regionalnych ? poinformował w czwartek rzecznik Putina, Dmitrij Pieskow.
2018-11-29 12:21

Putin nie planuje udziału w szczycie klimatycznym w Katowicach

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oświadczył w czwartek, że prezydent Rosji Władimir Putin nie planuje udziału w Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu, która odbędzie się w grudniu w Katowicach.
2018-11-28 18:47

Rosja nagle sprzedała obligacje w Europie. Pokazuje, że nie boi się nowych sankcji UE

Po wzroście napięć wywołanych atakiem na ukraińskie okręty Moskwa niespodziewanie sprzedała swoje obligacje nominowane w euro - pierwszy raz od pięciu lat.
2018-11-28 16:09

Kreml: Spotkanie Putin-Trump odbędzie się 1 grudnia

Spotkanie prezydenta Władimira Putina z przywódcą USA Donaldem Trumpem podczas szczytu G20 w Buenos Aires odbędzie się 1 grudnia - poinformował w środę doradca Putina ds. polityki zagranicznej Jurij Uszakow.
2018-11-28 13:31

Putin: Incydent na Morzu Czarnym był prowokacją ukraińskich władz

Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył w środę, że incydent na Morzu Czarnym był "prowokacją", zorganizowaną przez ukraińskie władze przed wyborami prezydenckimi i "obliczoną na to, by wykorzystać ją jako pretekst" do wprowadzenia stanu wojennego na Ukrainie.
2018-11-28 12:28

"WSJ": Zachód może na różne sposoby ukarać Putina za Ukrainę

Zachód może na różne sposoby ukarać Władimira Putina za antyukraiński incydent w Cieśninie Kerczeńskiej - przekonuje "Wall Street Journal', wymieniając rezygnację z budowy Nord Stream 2, ostracyzm wobec Putina na arenie międzynarodowej i antyrosyjskie sankcje.
2018-11-28 09:43

Trump grozi odwołaniem spotkania z Putinem podczas szczytu G20

Donald Trump poinformował we wtorek w wywiadzie dla "Washington Post", że być może odwoła spotkanie z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem, które ma odbyć się podczas szczytu G20 w Buenos Aires. To reakcja amerykańskiego prezydenta na niedzielne wydarzenia w Cieśninie Kerczeńskiej.
2018-11-26 10:39

Putin chce "pożreć" Ukrainę za wszelką cenę. Zjada ją "kawałek po kawałku"

Prezydent Rosji Władimir Putin za wszelką cenę chce "pożreć" Ukrainę, Putin zjada Ukrainę "kawałek po kawałku" - w ten sposób doradca prezydenta RP Zofia Romaszewska oceniła w poniedziałek sytuację na Morzu Azowskim.
2018-11-24 05:55

Gdzie dwóch się bije, tam Rosjanin korzysta. Jak Carlos Ghosn rozmienił na drobne swój gwiazdorski status "Pana Naprawy"

Jeśli sojusz Renault i Nissana się rozpadnie, Putin zrewanżuje się Francuzom, za uratowanie przed zapaścią Łady. Albo pomoże im Dongfeng, chiński partner Renault. A Macron będzie miał problem, jak to wytłumaczyć Europie i Ameryce
2018-11-21 11:24

Putin zaoferował Izraelowi wyjście Iranu z Syrii za łagodzenie sankcji na Teheran

Premier Izraela Benjamin Netanjahu poinformował komisję Knesetu, że rosyjski przywódca Władimir Putin zaoferował państwu żydowskiemu i USA wycofanie wojsk irańskich z Syrii w zamian za złagodzenie sankcji na Iran - poinformowała telewizja Channel 10.
2018-11-21 10:36

"Niezawisimaja Gazieta": Rosja szykuje do walki Kalibry i Iskandery

Rosja szykuje do walki Kalibry i Iskandery - informuje w środę moskiewska "Niezawisimaja Gazieta", komentując wypowiedź prezydenta Władimira Putina o tym, iż Rosja nie pozostawi bez odpowiedzi wycofania się USA z dwustronnego układu rozbrojeniowego INF.
2018-11-19 20:16

Putin: "Wycofanie się USA z INF nie pozostanie bez odpowiedzi Rosji"

Prezydent Władimir Putin oświadczył w poniedziałek, że decyzja Stanów Zjednoczonych o wycofaniu się z układu o likwidacji pocisków rakietowych pośredniego i średniego zasięgu (INF) "bezwarunkowo nie może pozostać i nie pozostanie bez odpowiedzi" ze strony Rosji.
2018-11-19 18:35

Gazowy sojusz Putina z Erdoganem. Gazprom tworzy w Turcji przyczółek do ekspansji na Europę

Prezydenci Rosji Władimir Putin i Turcji Recep Tayyip Erdogan zakończyli budowę kluczowej części gazociągu Turkish Stream przez Morze Czarne.
2018-11-16 21:46

Rzym: Huawei przedstawił plany rozwoju firmy w Europie

Huawei zaprezentował nową strategię "Platforma + Ekosystem": szeroki wachlarz najnowszych produktów ICT w rozwijających się dziedzinach, takich jak cloud computing, IoT, Big Data i platformy cyfrowe, jak również nowe rozwiązania dla Smart Cities i firm
2018-11-15 20:26

Chmura Krajowa to poprawa konkurencyjności dla firm i sprawniejsza administracja

Poprawa konkurencyjności polskich firm i usprawnienie pracy administracji - to główne zadania projektu Chmura Krajowa, którego udziałowcami są PFR i PKO BP. To może być skokowa poprawa efektywności - oceniali uczestnicy dyskusji na Kongresie 590 w Jasionce pod Rzeszowem.
2018-11-15 06:45

Putin boi się sankcji na żywność? Sowiecki superkurczak ma uratować Rosję

 Władimir Putin chce tchnąć nowe życie w specjalną odmianę kurczaka, który był podstawą wyżywienia jeszcze w czasach komunizmu. Projekt ma na celu zabezpieczenie się przeciw potencjalnym sankcjom na żywność ze strony USA. Sowiecki brojler będzie także konkurencją dla dwóch zachodnich firm, które dostarczają drób do Rosji.
2018-11-15 00:13

Oracle chce zachęcić firmy i administrację do chmury - ma w tym pomóc sztuczna inteligencja i rozwiązania autonomiczne

Oracle liczy, że dzięki nowej technologii uda się przekonać do migracji przede wszystkim duże firmy z branży finansowej, utilities oraz urzędy, które bardziej sceptycznie niż biznes podchodzą do cloud computingu. Zresztą, nie tylko w Polsce.
2018-11-14 20:24

Putin i Mun rozmawiali o złagodzeniu sankcji przeciw Korei Północnej

Warunki złagodzenia sankcji przeciw Korei Płn. były jednym z tematów poruszanych przez prezydenta Rosji Władimira Putina i prezydenta Korei Płd. Mun Dze Ina na ich środowym spotkaniu w kuluarach szczytu ASEAN w Singapurze ? poinformowała kancelaria Muna.
2018-11-11 07:50

Bershidsky: Dla rosyjskich miliarderów nie ma już ucieczki [OPINIA]

Dmitrij Rybołowlew pozbył się swoich rosyjskich aktywów lata temu, ale nie zagwarantowało mu to spokojnego życia ? pisze Leonid Bershidsky w serwisie Bloomberg.
2018-11-07 20:35

Trump nie spotka się z Putinem w Paryżu? "Nie mam tego w planach"

Prezydent USA Donald Trump powiedział w środę, że nie ma w planach spotkania z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem w Paryżu 11 listopada. Wcześniej doradca Putina Jurij Uszakow informował, że obaj przywódcy w niedzielę odbędą krótkie, nieformalne spotkanie.
2018-11-07 19:36

Trump: "Obama pozwolił na aneksję Ukrainy"

Prezydent USA Donald Trump powiedział na konferencji prasowej, że podczas jego "bardzo, bardzo udanego" spotkania z prezydentem Rosji Władimirem Putinem rozmawiał o Ukrainie; na uwagę dziennikarza, że Rosja zaanektowała Krym, Trump odparł: "Obama pozwolił na to".
2018-11-07 19:19

Putin liczy na spotkanie z Km Dzong Unem w 2019 roku

Prezydent Rosji Władimir Putin ma nadzieję, że w przyszłym roku spotka się w Moskwie z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem - poinformował w środę doradca Putina Jurij Uszakow. Obaj politycy jeszcze nigdy nie rozmawiali w cztery oczy.
2018-11-07 10:57

"Izwiestija": Polska chce mieć wkrótce bazę USA, Rosja weźmie ją na cel

Polska chce jak najszybszego rozlokowania na swym terytorium amerykańskiej bazy wojskowej, ponieważ jest zaniepokojona działaniami Moskwy; przedstawiciele Rosji ostrzegają, że baza taka stanie się jednym z jej zaplanowanych celów - informuje dziennik "Izwiestija".
2018-11-06 10:05

Dlazego odwołano paryskie spotkanie Putin-Trump? "Kommiersant": To prośba Macrona

Pełnoformatowe spotkanie przywódców Rosji i USA Władimira Putina i Donalda Trumpa 11 listopada w Paryżu nie odbędzie się na prośbę prezydenta Francji Emmanuela Macrona - podał we wtorek dziennik "Kommiersant", powołując się na europejskie źródło dyplomatyczne.
2018-11-05 21:58

Trump: 11 listopada prawdopodobnie nie spotkam się z Putinem w Paryżu

Prezydent USA Donald Trump powiedział w poniedziałek, że prawdopodobnie nie spotka się z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem podczas wizyty w Paryżu w tym miesiącu, ale że dojdzie do takiego spotkania na szczycie G20 w Argentynie (30 listopada-1 grudnia).
2018-11-02 18:55

Putin chce, żeby rosyjski wywiad wrócił do radzieckiej nazwy

Prezydent Rosji Władimir Putin podczas uroczystości, na której rosyjski wywiad wojskowy obchodził swoje stulecie, zaproponował przywrócenie jego radzieckiej nazwy - GRU (Główny Zarząd Wywiadowczy). Strukturę tę rosyjski prezydent nazwał "legendarną".
2018-11-02 15:16

Kreml liczy na "merytoryczne" spotkanie Putina i Trumpa w Argentynie

Spotkanie prezydentów Rosji i USA, Władimira Putina i Donalda Trumpa może odbyć się na szczycie G20 na przełomie listopada i grudnia w Argentynie - powiedział w piątek doradca Putina Jurij Uszakow. Jak dodał, byłoby to "długie i merytoryczne" spotkanie.
2018-11-02 15:00

Kubański przywódca zaprosił Putina do odwiedzenia Hawany w 2019 r.

Kubański przywódca Miguel Diaz-Canel podczas wizyty w Moskwie zaprosił w piątek prezydenta Władimira Putina, by odwiedził Hawanę w 2019 r. Putin, który złożył już w 2014 r. wizytę na Kubie, podkreślił "specjalny charakter" stosunków rosyjsko-kubańskich.
2018-10-31 12:57

Putin: Rosja będzie bronić praw swych rodaków żyjących za granicą

Prezydent Rosji Władimir Putin zapewnił w środę, że Rosja będzie zdecydowanie bronić praw i interesów swoich rodaków za granicą w sytuacji rosnących na świecie napięć. Ocenił, że sytuacja na świecie jest niełatwa i wzmaga się "agresywny nacjonalizm".
2018-10-27 14:34

Władimir Putin zadarł z emerytami. Jego poparcie dawno nie było tak niskie

To czwarty raz w trakcie 18 lat u władzy, gdy Władimir Putin musi zmierzyć się ze znacznym spadkiem swojej popularności. Tym razem stracił z powodu emerytur.
2018-10-26 14:17

Rosja nie będzie nękać Arabii Saudyjskiej za śmierć dziennikarza. Rewanż za inwestycje?

Władimir Putin szykuje się do wizyty w Arabii Saudyjskiej. A Rijad postanowił zainwestować w ekspansję Rosji na rynku skroplonego gazu LNG.
2018-10-24 19:45

Putin: Umieszczenie pocisków rakietowych USA w Europie sprawi, że Rosja weźmie te miejsca za cel

Rosyjski prezydent Władimir Putin oświadczył w środę, że rozmieszczenie amerykańskich pocisków rakietowych średniego zasięgu w Europie zmusiłoby Rosję do obrania za cel tych krajów, w których znalazłyby się te pociski.
2018-10-24 06:09

Rosyjski oligarcha stojący za farmą trolli miał zlecić pobicia, zatrucia i morderstwa

Oligarcha Jewgienij Prigożyn znany jest m.in. ze swojego znaczącego pseudonimu: ?Kucharza Putina?. Ma on finansować farmę trolli rosyjskiej agencji internetowej, a także wysyłać najemników do Ukrainy i Syrii. Został oskarżony przez władze USA o próbę wpłynięcia na amerykańskie wybory prezydenckie w 2016 r.
2018-10-23 20:35

Trump spotka się z Putinem 11 listopada w Paryżu. Putin: Czy orzeł [USA] wydziobał już wszystkie oliwki i zostały tylko strzały?

Prezydenci USA i Rosji spotkają się 11 listopada w Paryżu po obchodach 100. rocznicy zakończenia I wojny światowej.
2018-10-23 17:48

Putin zaproponował spotkanie z Trumpem w Paryżu 11 listopada

Prezydent Rosji Władimir Putin zaproponował we wtorek, by 11 listopada w Paryżu mogło odbyć się jego spotkanie z przywódcą USA Donaldem Trumpem. Putin mówił o tym na początku rozmów z doradcą Trumpa Johnem Boltonem, przebywającym w Moskwie.
2018-10-22 19:18

Putin nałożył sankcje gospodarcze na Ukrainę

Dokładany wykaz sankcji przygotuje dopiero rząd Rosji, ale organy władzy Rosji mają zakładać, że te nieznane jeszcze sankcje już weszły w życie - wynika z dekretu prezydenta Rosji Władimira Putina.
2018-10-22 15:58

Putin zlecił wprowadzenie nowych sankcji gospodarczych wobec Ukrainy

Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał w poniedziałek dekret przewidujący wprowadzenie "specjalnych środków ekonomicznych" wobec Ukrainy w odpowiedzi na jej "nieprzyjazne działania". Będą to nowe restrykcje i mają być one dopiero opracowane przez rząd Rosji.
2018-10-22 15:21

"Sankcje wobec Rosji nie rozwiążą problemu". Premier Włoch chce się spotkać z Putinem

Premier Włoch Giuseppe Conte ocenił w poniedziałek w Rzymie, że sankcje nałożone na Rosję "nie rozwiążą problemu". Jak poinformował, przekaże prezydentowi Władimirowi Putinowi, że potrzebne jest G8 z udziałem Rosji.
2018-10-22 14:14

"My jak męczennicy trafimy do raju, a oni po prostu zdechną". Pieskow tłumaczy słowa Putina o wojnie jądrowej

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow zapewnił w poniedziałek, że słowa prezydenta Władimira Putina o Rosjanach, którzy w razie wojny jądrowej pójdą do raju, podczas gdy przeciwnicy "zdechną", były alegorią, a chodziło głównie o to, iż Rosja nie zaatakuje pierwsza.
2018-10-18 15:23

Putin: Rosja czuje się pewnie. Nie boimy się konfliktów

Rosja nie boi się konfliktów - oświadczył w czwartek prezydent Władimir Putin podczas obrad Klubu Wałdajskiego w Soczi. Ocenił przy tym, że stawianie świata na krawędzi kryzysu jest polityką nieodpowiedzialną, i zapewnił, że Rosja nie będzie jej prowadzić.
2018-10-16 16:25

Putin złoży wizytę w Paryżu, by 11 listopada świętować setną rocznicę zakończenia I WŚ

Prezydent Rosji Władimir Putin 11 listopada złoży wizytę w Paryżu, by wziąć udział w obchodach 100. rocznicy zakończenia I wojny światowej - poinformował we wtorek doradca rosyjskiego prezydenta Jurij Uszakow.
2018-10-15 15:18

Rosja nie upubliczni planu dedolaryzacji gospodarki

Plan "dedolaryzacji" gospodarki Rosji, czyli odchodzenia od rozliczeń międzynarodowych w dolarach, nie zostanie ogłoszony publicznie - podały w poniedziałek media w Moskwie. Obecnie plan jest dopracowywany przez rząd.
2018-10-11 12:26

Kreml dementuje: Doniesienia o następnym szczycie Putin-Trump są nieprawdziwe

Doniesienia o planowanym spotkaniu prezydentów Rosji i USA, Władimira Putina i Donalda Trumpa są nieprawdziwe - oświadczył w czwartek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Dodał, że nie ma obecnie żadnych takich planów.
2018-10-10 14:04

Przedstawiciel Kremla spotkał się z przywódcą separatystów w Donbasie

Władisław Surkow, doradca prezydenta Rosji Władimira Putina, spotkał się w środę w Moskwie z przywódcą prorosyjskich separatystów na wschodzie Ukrainy Denysem Puszylinem. Tematem spotkania były listopadowe wybory na terenach kontrolowanych przez separatystów.
2018-10-09 09:54

"Daily Mail": Putin planuje rozmieszczenie wojsk we wschodniej Libii

Prezydent Rosji Władimir Putin planuje rozmieszczenie wojsk i rakiet we wschodniej Libii, by mieć kontrolę nad tamtejszym szlakiem migracyjnym do Europy - podaje we wtorek brytyjski tabloid "Daily Mail", powołując się na źródła w brytyjskim wywiadzie.
2018-10-07 09:24

Silvio Berlusconi wybrał się do Rosji na urodziny Putina

Były premier Włoch, lider partii Forza Italia Silvio Berlusconi udał się do Rosji na przypadające w niedzielę 66. urodziny prezydenta, Władimira Putina - swego osobistego przyjaciela. Jak zapowiedział, porozmawia z Putinem o sytuacji międzynarodowej.
2018-10-05 17:01

Indie kupują od Rosji systemy S-400 za ponad 5 miliardów dolarów

Podczas piątkowej wizyty w Indiach prezydenta Rosji Władimira Putina podpisano kontrakt o sprzedaży Delhi systemów przeciwlotniczych S-400 Triumf - powiadomił rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Wcześniej Rosja podawała, że wartość kontraktu przekracza 5 mld USD.
2018-10-05 06:15

Putin promuje trzeźwość. Mimo to rosyjski miliarder zbił fortunę na tanim alkoholu

Prezydent Władimir Putin spędził ostatnie 18 lat u władzy, próbując utrudnić sprzedaż alkoholu w Rosji. Ograniczenie reklam, elektroniczne śledzenie stanów magazynowych i wyższe podatki skutecznie hamują konsumpcję. A jednak sprzedawca alkoholu dorobił się fortuny.
2018-10-04 18:37

W finansach Rosji widać rysy. Ale Putin obiecuje kasę na drożejący gazociąg Nord Stream 2 do Niemiec

Z rozmachem prezydent Rosji Władimir Putin promował w Moskwie bałtycki gazociąg Nord Stream 2, którego budowa właśnie rozpoczęła się na wodach Niemiec i Finlandii.
2018-10-04 09:28

Putin dymisjonuje podwładnych. Zmiany we władzach regionów objęły gubernatora Petersburga

Gubernator Petersburga Gieorgij Połtawczenko został zdymisjonowany, a p.o. gubernatora został Aleksandr Biegłow. Połtawczenko jest kolejnym przedstawicielem władz regionalnych, którego objęły zmiany personalne przeprowadzone przez prezydenta Władimira Putina.
2018-10-03 20:23

Putin podpisał ustawę o wieku emerytalnym. Rosjanie będą pracować dłużej

Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał pakiet ustaw dotyczących reformy emerytalnej, w tym podniesienia wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i do 65 lat dla mężczyzn - poinformował w środę Kreml.
2018-10-03 15:21

Putin: Projekt Nord Stream 2 będzie realizowany

Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył w środę w Moskwie, że projekt gazociągu Nord Stream 2 z Rosji do Niemiec będzie realizowany. Zapewnił, że Rosja nie ma obecnie problemów z wymaganymi zezwoleniami ani też z realizacją projektu "własnymi siłami".
2018-10-02 20:08

Rakiety S-400 trafią do Indii? Rosja ma zawrzeć umowę jeszcze w tym tygodniu

Prezydent Rosji Władimir Putin w tym tygodniu podpisze umowę na sprzedaż Indiom systemu rakietowego S-400 - poinformował we wtorek doradca Putina Jurij Uszakow. Rosyjski przywódca w czwartek i w piątek będzie przebywał z wizytą w New Delhi.
2018-10-02 16:43

Władimir Putin podtrzymuje plan "dedolaryzacji" rosyjskiej gospodarki

Władimir Putin ogólnie podtrzymuje plan "dedolaryzacji" rosyjskiej gospodarki - powiedział we wtorek Andriej Kostin, szef jednego z największych banków w kraju - WTB (VTB). Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow zastrzegł, że chodzi o proces "rozłożony w czasie".
2018-10-01 16:26

Były szef brytyjskiego wywiadu: Żałujemy poparcia dla Putina w 2000 roku

Były szef brytyjskiego wywiadu MI6 Richard Dearlove przyznał, że w 2000 roku ówczesny premier Wielkiej Brytanii Tony Blair spotkał się z rekomendacji służb z Władimirem Putinem, udzielając mu wsparcia przed wyborami prezydenckimi. Dodał, że żałuje tej decyzji.
2018-10-01 10:48

Nord Stream 2? Pozwólmy mu zbankrutować [OPINIA]

Jak podawał ?Süddeutsche Zeitung?, Władimir Putin miał zapewniać kanclerz Angelę Merkel, że o ile zaistnieje taka konieczność ? Rosja z własnych środków gotowa jest sfinansować budowę Nord Stream 2. Sprzeciw wobec budowy drugiej nitki gazociągu pod Bałtykiem jest jednym z fundamentów polskiej polityki zagranicznej. To zresztą naturalne. Każdy liczący się odbiorca (i to nie tylko gazu) musi mieć alternatywne kanały zaopatrzenia.
2018-09-30 19:53

Poroszenko w CNN: Dzięki Putinowi Ukraina jest bardziej europejska

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko powiedział w wyemitowanym w niedzielę wywiadzie dla telewizji CNN, że dzięki działaniom prezydenta Rosji Władimira Putina ukraińskie społeczeństwo jest dużo bardziej europejskie. "Nie wrócimy do imperium rosyjskiego" - dodał.
2018-09-25 17:30

Kreml natrafił na mur. Milion podpisów przeciw podniesieniu wieku emerytalnego

Milion podpisów Rosjan przeciwko planowanemu podniesieniu wieku emerytalnego trafiło we wtorek do administracji (kancelarii) prezydenta Władimira Putina. Przynieśli je aktywiści ruchu Sedno Zmian, którzy zapewnili, że zebrali je w 60 regionach kraju.
2018-09-25 06:31

Bershidsky: Putin boi się Trumpa? Rosja łagodzi działania w Syrii [OPINIA]

Gotowość Stanów Zjednoczonych do konfrontacji z reżimem Assada zmieniła równowagę sił w Syrii. Nagle Putin złagodniał ? pisze Leonid Bershidsky na portalu Bloomberg.
2018-09-23 18:30

Bloomberg: Sankcje USA "wpychają rosyjskich miliarderów w ramiona Putina"

Administracja Donalda Trumpa pomaga Władimirowi Putinowi osiągnąć cel, którego prezydent Rosji nie może zrealizować od prawie dwóch dekad ? skłonić rosyjskich miliarderów, by zaczęli sprowadzać swe aktywa z powrotem do kraju ? pisze serwis Bloomberga.
2018-09-23 14:40

Czy spotkanie Orbana z Putinem to węgierska zdrada Zachodu?

W trakcie spotkania z Władimirem Putinem Viktor Orbán podkreślał przynależność Rosji i Węgier do jednego kręgu kulturowego. Ale nie muszą martwić się ci, którzy dopatrują się w tym zdrady europejskich interesów. Węgry chcą być pomostem między UE a Rosją czy Turcją - pisze w opinii Dominik Hejj.
2018-09-21 21:57

Rosja: W Soczi kilkugodzinne rozmowy Putin-Łukaszenka

W Soczi trwają w piątek rozmowy rosyjsko-białoruskie z udziałem prezydentów Władimira Putina i Alaksandra Łukaszenki, dotyczące m.in. spornych kwestii energetycznych. Media zapowiadały, że Rosja podniesie kwestię anulowania ulgowych cen ropy dla Mińska.

« Powrót do strony głównej