« Powrót do strony głównej

2018-02-23 16:12

Macron i Merkel napisali do Putina, by poparł rezolucję RB ONZ ws. Syrii.

Prezydent Francji Emmanuel Macron i kanclerz Niemiec Angela Merkel napisali w piątek list do prezydenta Rosji Władimira Putin, w którym zwrócili się do niego o poparcie rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie rozejmu w Syrii - podał Pałac Elizejski.
2018-02-14 17:33

Ropa jednak będzie droższa? Rosja i Arabia Saudyjska gotowe "rozszerzyć koordynację" na rynku.

Prezydent Rosji Władimir Putin i król Arabii Saudyjskiej Salman wyrazili w środę podczas rozmowy telefonicznej wolę "rozszerzenia koordynacji" na światowym rynku ropy naftowej - wynika z komunikatu wydanego przez Kreml.
2018-02-14 15:34

Prezydent Ukrainy zaproponował Rosji pomoc w badaniu katastrofy samolotu An-148.

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko w rozmowie telefonicznej z Władimirem Putinem zaproponował pomoc w badaniu przyczyn katastrofy samolotu An-148 - powiadomił w środę rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. W wypadku, do którego doszło w niedzielę, zginęło 71 osób.
2018-02-13 18:20

Szef MSZ Holandii skłamał w sprawie spotkania z Putinem. Teraz podał się do dymisji.

Szef MSZ Holandii Halbe Zijlstra podał się we wtorek do dymisji po tym, jak dzień wcześniej przyznał się do kłamstwa w sprawie spotkania z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w 2006 roku, podczas którego rosyjski przywódca miał mówić o "Wielkiej Rosji".
2018-02-05 09:31

Rzecznik nakłaniał rosyjskich biznesmenów do powrotu z Londynu. Jest lista chętnych.

Rzecznik praw przedsiębiorców przy prezydencie Rosji Borys Titow spotkał się w Londynie z żyjącymi tam rosyjskimi biznesmenami, by omówić możliwość ich powrotu do kraju, a Władimirowi Putinowi przekazał listę chętnych do powrotu - pisze w poniedziałek "RBK".
2018-01-31 11:04

"WSJ": Stany Zjednoczone chcą nałożyć na Rosję nowe sankcje w oparciu o "listę Putina".

USA planują nałożyć nowe sankcje na Rosję w oparciu o tzw. listę Putina. Minister finansów USA Steven Mnuchin powiadomił o tym kongresmenów, gdy na administrację spadła krytyka, że nie podjęła wystarczających działań w tej sprawie - pisze w środę "Wall Street Journal".
2018-01-30 18:27

Kreml stawi opór sankcjom. Rosyjska gospodarka zyskała odporność.

Rosyjska gospodarka stała się na tyle odporna, że może stawić opór zachodnim sankcjom - oceniła w opublikowanej we wtorek rozmowie z agencją Reutera wiceprezes Moody's Investor Service Kristin Lindow. Dodała, że rating Rosji może zostać podniesiony do końca roku.
2018-01-30 14:08

"Psy szczekają, karawana idzie dalej". Tak Putin skomentował amerykańską listę.

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział we wtorek, że ogłoszona przez władze USA lista rosyjskich polityków i oligarchów szkodzi stosunkom międzynarodowym. Na razie Rosja wstrzyma się od podjęcia kroków w odpowiedzi na tę listę - dodał Putin.
2018-01-30 12:32

Proponowany przez Nawalnego bojkot wyborów może popsuć Putinowi zwycięstwo.

Zdaniem brytyjskiego dziennika "Financial Times" proponowany przez opozycjonistę Aleksieja Nawalnego bojkot wyborów prezydenckich w Rosji może popsuć Putinowi pewne zwycięstwo. Wtorkowy "FT" pisze, że niska frekwencja jest tym, czego obawia się Kreml.
2018-01-30 10:54

Pieskow: "Lista Putina" przedstawiona przez USA jest bez precedensu.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow nazwał we wtorek "bezprecedensową" ogłoszoną przez władze USA listę rosyjskich polityków i oligarchów związanych z prezydentem Władimirem Putinem. Pieskow ocenił, że ogłoszenie listy może szkodzić ich wizerunkowi.
2018-01-30 09:12

Wicepremier Rosji: amerykańska tzw. lista Putina nie budzi zdziwienia. To elita.

Wicepremier Rosji Arkadij Dworkowicz powiedział we wtorek, że ogłoszona w USA tzw. lista Putina nie budzi zdziwienia, ponieważ zawiera nazwiska osób należących do elity politycznej i biznesowej Rosji. Podkreślił, że nie jest to wykaz osób objętych sankcjami.
2018-01-30 07:40

Amerykańskie władze przygotowały "Listę Putina". Są Miedwiediew, Abramowicz, Kaspierski i Alekperow.

Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew oraz rosyjscy biznesmeni Roman Abramowicz, Jewgienij Kaspierski, Oleg Deripaska i Wagit Alekperow znaleźli się na opublikowanej przez władze amerykańskie liście osób powiązanych z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.
2018-01-27 14:24

Morawiecki: Rosja to największe w tej chwili zagrożenie dla Polski.

Traktuję w taki sposób zagrożenie ze strony Rosji ? tak premier Mateusz Morawiecki wywiadzie dla ?Politico" odpowiedział na pytanie o największe dziś, według niego, zagrożenie dla Polski. Skrytykował też plan budowy gazociągu Nord Stream 2.
2018-01-23 17:52

Argentyna i Rosja wzmacniają współpracę. Rosatom zaproponował budowę elektrowni atomowej w Argentynie.

Prezydenci Argentyny i Rosji, Mauricio Macri i Władimir Putin, podpisali we wtorek na Kremlu wspólną deklarację na temat strategicznego dialogu w polityce zagranicznej. Putin przekazał, że koncern Rosatom zaproponował zbudowanie elektrowni jądrowej w Argentynie.
2018-01-23 09:26

Rosyjskie służby zamkną na czas Mundialu część firm

Część rosyjskich firm na czas Mundialu będzie musiała przerwać produkcję. Decyzję taką podjęła FSB, powołując się na dekret Władimira Putina dotyczący bezpieczeństwa w trakcie piłkarskich Mistrzostw Świata.Rozporządzenie...

2018-01-21 18:26

Rzecznik Kremla: Putin i Poroszenko mają nieoficjalne spotkania. Kijów: To nieprawda.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow poinformował w niedzielę, że prezydenci Rosji i Ukrainy Władimir Putin i Petro Poroszenko odbywają nieoficjalne spotkania. Doniesienia zdementowało biuro prasowe ukraińskiego prezydenta.
2018-01-20 08:59

Bernard Guetta: Donald Trump i Władimir Putin jednoczą Europę.

Niechęć Trumpa do finansowania obrony Europy i wojna Putina z Ukrainą uświadamiają Europejczykom konieczność Unii - powiedział w piątek znany francuski dziennikarz Bernard Guetta na spotkaniu w Bibliotece Polskiej w Paryżu.
2018-01-17 15:44

Nawalny: Putin chce zostać "imperatorem na całe życie".

Jeden z głównych opozycjonistów rosyjskich Aleksiej Nawalny w wywiadzie dla agencji AFP nazwał nadchodzące wybory prezydenckie w Rosji fikcją mającą na celu ponowne wybranie na prezydenta Władimira Putina, który chce zostać "imperatorem na całe życie".
2018-01-12 17:29

Premier Ukrainy proponuje Putinowi, by Rosja zwróciła Krym.

Premier Ukrainy Wołodymyr Hrojsman odpowiedział na ofertę prezydenta Rosji Władimira Putina, który wcześniej mówił o gotowości zwrotu Ukrainie sprzętu wojskowego z zajętego przez Rosjan Krymu. Hrojsman oświadczył, że Rosja powinna zwrócić cały półwysep.
2018-01-12 06:45

Unijne obywatelstwo na sprzedaż. Rosjanie wolą Maltę zamiast Putina [OPINIA].

Rosyjskie elity biznesowe nie mogą się oprzeć kontrowersyjnej wymianie paszportów za inwestycje na Malcie. Prezydent Władimir Putin nie potrafi przekonać biznesmenów do patriotyzmu.
2018-01-10 18:15

Putin spotkał się ze swoim sztabem wyborczym.

Ubiegający się o kolejną kadencję prezydent Rosji Władimir Putin spotkał się w środę w Moskwie z przedstawicielami swojego sztabu wyborczego. Na czele sztabu, sformowanego na wybory 18 marca, stanęła tym razem nie jedna osoba, lecz troje współprzewodniczących.
2018-01-10 09:07

Browder: Magnitski zginął, bo wykrył największe oszustwo w historii Rosji. Część pieniędzy trafiła do Polski [WYWIAD].

Putin bierze udział w każdym mechanizmie korupcyjnym w Rosji. Dostaje z tego 50 proc. - mówi w wywiadzie Bill Browder, założyciel funduszu Hermitage Capital, organizator kampanii na rzecz objęcia sankcjami urzędników odpowiedzialnych za śmierć Siergieja Magnitskiego.
2017-12-30 12:41

Putin wzywa Trumpa do "pragmatycznej współpracy".

Składając życzenia noworoczne prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi prezydent Rosji Władimir Putin wezwał go do "pragmatycznej współpracy" i "konstruktywnego dialogu" - przekazał w sobotę Kreml.
2017-12-27 13:03

Komisja wyborcza przyjęła dokumenty od Putina. Popiera go ponad 80 proc. Rosjan.

Rosyjska Centralna Komisja Wyborcza przyjęła w środę złożone przez prezydenta Władimira Putina dokumenty wymagane do rejestracji w charakterze kandydata w wyborach prezydenckich, które odbędą się w Rosji w marcu 2018 r.
2017-12-27 10:02

"Die Welt": Putin znów pokazuje autorytarne oblicze. Zachód musi przyjąć strategię siły.

Pojednanie Zachodu z Rosją nie jest w najbliższym czasie możliwe - pisze w środę dziennik "Die Welt", przytaczając przykłady z ostatnich dni: wykluczenie Aleksieja Nawalnego z wyborów prezydenckich oraz incydent z rosyjskim okrętem na Morzu Północnym.
2017-12-23 16:54

Jedna Rosja udzieliła poparcia Putinowi w wyborach prezydenckich.

Partia Jedna Rosja chce "ostatecznego zwycięstwa" Władimira Putina w przyszłorocznych wyborach prezydenckich i udzieli mu "wszelkiego możliwego poparcia", zarówno teraz, jak i w przyszłości - oświadczył w sobotę szef ugrupowania i premier Dmitrij Miedwiediew.
2017-12-22 13:51

Putin: "Mamy prawo reagować na rozwój infrastruktury wojskowej USA".

Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył w piątek, że jego kraj ma suwerenne prawo do tego, by adekwatnie reagować na zagrożenia związane - jak to określił - "z agresywnym rozwojem infrastruktury wojskowej", w tym infrastruktury USA w Europie.
2017-12-22 09:48

Putin pozwolił oligarchom na powrót kapitałów. Planuje emisję obligacji na sumę do 3 mld USD.

Władimir Putin pozwolił oligarchom na potajemne sprowadzenie kapitałów z powrotem do Rosji - pisze w piątek dziennik "Wiedomosti", komentując ogłoszoną w czwartek przez prezydenta decyzję o wyemitowaniu w 2018 roku państwowych obligacji na sumę do 3 mld USD.
2017-12-18 14:47

"Times": Kreml podsycał niepokój i nienawiść po aktach terroru w Wielkiej Brytanii.

Brytyjski dziennik "The Times" poinformował w poniedziałek, że Rosja "systematycznie" używała fałszywych kont w mediach społecznościowych, aby podsycać nienawiść i niepokój po tegorocznych zamachach terrorystycznych w Wielkiej Brytanii.
2017-12-17 18:34

Putin podziękował Trumpowi za pomoc. Dzięki CIA udaremniono zamach w Moskwie.

Prezydent Władimir Putin zatelefonował w niedzielę do prezydenta Donalda Trumpa, by podziękować mu za przekazane przez CIA informacje, które umożliwiły udaremnienie ataku terrorystycznego w Rosji - poinformowała służba prasowa Kremla.
2017-12-15 18:36

Trump o kryzysie koreańskim: Chiny pomagają, Rosja nie.

Prezydent USA Donald Trump powiedział w piątek, że chce, by Rosja była pomocna w kryzysie związanym z Koreą Płn. "Chiny pomagają, Rosja nie pomaga" - dodał. Prezydent Rosji Władimir Putin i Trump rozmawiali telefonicznie w nocy z czwartku na piątek (czasu polskiego).
2017-12-15 12:24

Kubica nie miał szans. Wiemy, kto stoi za zerwaniem kontraktu z brytyjskim zespołem F1

Zerwana umowa przez Williamsa z Robertem Kubicą odbiła się w mediach głośnym echem. Wszystko za sprawą nowego zawodnika, który wkupił się łaski brytyjskiego milionami od rosyjskich oligarchów. Pikanterii całej sprawie dodają domniemania, że za sznurki poruszał sam Władimir Putin. A skoro w każdej plotce kryje się choć trochę prawdy, postanowiliśmy ją sprawdzić.
2017-12-14 16:52

Macierewicz: Słowa prezydenta Putina o tragedii smoleńskiej są szokujące.

W ustach przywódcy kraju, który jest odpowiedzialny za ludobójstwo katyńskie, a także za tragedię smoleńską, takie słowa są naprawdę szokujące - tak minister obrony narodowej Antoni Macierewicz skomentował słowa prezydenta Rosji Władimira Putina o katastrofie smoleńskiej.
2017-12-14 12:13

Putin: wydatki Rosji na obronność wyniosą w 2018 roku 46 mld dolarów

Prezydent Władimir Putin poinformował w czwartek podczas dorocznej konferencji prasowej w Moskwie, że w przyszłym roku wydatki Rosji na obronność wyniosą 2,8 bln rubli, czyli równowartość ok. 46 mld dolarów.
2017-12-12 14:30

Agencja AP: Tysiące rosyjskich najemników pozostanie w Syrii.

W Syrii walczyły tysiące rosyjskich najemników; teraz zapewne pozostaną tam, by pilnować lukratywnych kontraktów naftowych zawartych między rządem w Damaszku a rosyjską firmą powiązaną z biznesmenem zwanym "kucharzem Putina" - pisze we wtorek AP.
2017-12-11 11:26

Rosja wychodzi z Syrii. Putin wydał rozkaz wycofania rosyjskich wojsk.

Prezydent Rosji Władimir Putin wydał w poniedziałek rozkaz przystąpienia do wyprowadzania rosyjskiego zgrupowania wojsk z Syrii do punktów stałego bazowania - informuje agencja TASS.
2017-12-11 11:19

Putin wydał rozkaz wycofania rosyjskich wojsk z Syrii

Prezydent Rosji Władimir Putin wydał w poniedziałek rozkaz przystąpienia do wyprowadzania rosyjskiego zgrupowania wojsk z Syrii do punktów stałego bazowania - informuje agencja TASS. Putin przyleciał tego...

2017-12-07 09:34

W rosyjskich wyborach prezydenckich nie będzie już niespodzianek.

W wyborach prezydenckich w Rosji w marcu 2018 roku nie będzie już niespodzianek - pisze w czwartek dziennik "Wiedomosti". Prasa ocenia, że sposób zadeklarowania przez Władimira Putina udziału w wyborach miał pokazać, iż prezydent cieszy się szerokim poparciem.
2017-12-06 16:15

Putin ogłosił start w kolejnych wyborach prezydenckich. "Jestem przekonany, że wszystko nam się wspólnie uda".

Prezydent Rosji Władimir Putin poinformował w środę, że będzie startował w przyszłorocznych wyborach prezydenckich w Rosji. Rosyjski przywódca powiedział o tym na spotkaniu z robotnikami zakładów samochodowych w Niżnym Nowogrodzie.
2017-12-06 06:40

Bloomberg: Europejska współpraca wojskowa poza NATO to prezent dla Putina.

Tworzenie i rozwijanie europejskiej współpracy obronnej znajdującej się poza strukturami NATO to dobra wiadomość dla? Władimira Putina ? czytamy w opinii redakcyjnej agencji Bloomberg.
2017-12-04 08:40

Macierewicz: Putin jest autorem największej klęski Rosji od stuleci.

Prezydent Władimir Putin jest autorem największej klęski Rosji od stuleci - ocenił szef MON Antoni Macierewicz w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl.
2017-11-30 17:41

Biznes wini Putina za sankcje? Kreml: "Nie znamy takich poglądów i opinii".

Kreml nie wie nic o tym, by przedstawiciele elit biznesowych Rosji obarczali prezydenta Władimira Putina winą za pogorszenie się sytuacji gospodarczej na skutek sankcji zachodnich - zapewnił w czwartek prezydencki rzecznik Dmitrij Pieskow.
2017-11-30 17:08

Kreml zapewnił, że nie wie o tym, by biznes winił Putina za sankcje

Kreml nie wie nic o tym, by przedstawiciele elit biznesowych Rosji obarczali prezydenta Władimira Putina winą za pogorszenie się sytuacji gospodarczej na skutek sankcji zachodnich - zapewnił w czwartek prezydencki rzecznik Dmitrij...

2017-11-29 12:20

Putin wygrał wojnę w Syrii. Czy potrafi utrzymać tam pokój?.

Prezydent Rosji Władimir Putin właściwie wygrał wojnę w Syrii dla prezydenta Baszara el-Asada, ale czy potrafi utrzymać tam pokój - zastanawia się w środę "Financial Times". Łagodny podział tego kraju może mieć następstwa gdzie indziej na Bliskim Wschodzie - czytamy.
2017-11-29 06:39

Putin koronuje się na króla OPEC.

Przez ponad pół wieku to saudyjski minister ds. ropy miał największy wpływ na rynek. Wystarczyło kilka jego słów o tym, co OPEC może zadecydować na następnym spotkaniu, by zapewnić miliony, jeśli nie miliardy dolarów zysku wtajemniczonym.
2017-11-27 13:56

Putin wzywa do zniszczenia zapasów broni chemicznej

Prezydent Rosji wezwał inne kraje do całkowitego zniszczenia zapasów broni chemicznej. Władimir Putin oświadczył, że jego kraj już to zrobił, niszcząc 27 września ostatni pocisk zawierający substancje...

2017-11-27 10:43

"WP": Działania Putina na Ukrainie to kolejna pułapka na Trumpa.

Po wygranej w Syrii prezydent Rosji Władimir Putin chce uzyskać legitymizację inwazji Moskwy na Ukrainie, wciągając prezydenta USA Donalda Trumpa w kolejne złe porozumienie - ocenia w poniedziałek "Washington Post".
2017-11-22 17:09

Putin: Syria uniknęła rozpadu dzięki Rosji, Turcji i Iranowi.

Prezydent Rosji Władimir Putin ocenił w środę, przyjmując w Soczi przywódców Turcji i Iranu, że dzięki trzem krajom udało się zapobiec rozpadowi ogarniętej konfliktem Syrii. Działania bojowe na większą skalę przeciw bojownikom dobiegają końca - oświadczył.
2017-11-21 19:26

Trump i Putin rozmawiali o Syrii, Ukrainie i Korei Północnej.

Prezydenci USA i Rosji Donald Trump i Władimir Putin przez godzinę rozmawiali we wtorek telefonicznie na temat Syrii, Ukrainy, Afganistanu, Iranu i Korei Północnej - poinformował przedstawiciel Białego Domu.
2017-11-21 15:32

Doroczne orędzie Putina odbędzie się 14 grudnia.

Doroczna konferencja prasowa prezydenta Rosji Władimira Putina, na której odpowiada na pytania dziennikarzy z Rosji i zagranicy, odbędzie się 14 grudnia ? podał we wtorek Kreml. Wcześniej tę datę jako prawdopodobny termin konferencji Putina podawały media.
2017-11-14 12:52

Cloud Computing w polskich firmach – wzrost hamuje niewiedzaZrewidowanie w październiku prognozy Garnera wskazują, że całkowita wartość dochodów globalnego rynku publicznej chmury obliczeniowej w 2020 roku może osiągnąć 411 mld dolarów, a w samym tylko 2017 około 260,2 mld. Dane IDC dla Polski mówią...
2017-11-13 21:50

Erdogan: Liczymy na cofnięcie wszystkich ograniczeń w handlu z Rosją.

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan powiedział w poniedziałek po rozmowach z prezydentem Władimirem Putinem w Soczi, że Turcja liczy na anulowanie wszystkich ograniczeń w handlu z Rosją oraz na przywrócenie przez Moskwę ruchu bezwizowego dla jej obywateli.
2017-11-11 08:28

Trump i Putin zapowiadają w oświadczeniu pokonanie tzw. Państwa Islamskiego

We wspólnym oświadczeniu prezydenci USA i Rosji: Donald Trump i Władimir Putin, zgodzili się kontynuować walkę z tzw. Państwem Islamskim w Syrii aż do pokonania samozwańczego kalifatu - podano w sobotę na stronie internetowej...

2017-11-10 15:05

Abe: Uzgodniłem z Putinem restrykcyjne wdrażanie sankcji wobec Korei Północnej.

Premier Japonii Shinzo Abe poinformował w piątek, że podczas spotkania w kuluarach szczytu Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC) w Danang uzgodnił z prezydentem Rosji Władimirem Putinem rygorystyczne egzekwowanie sankcji w stosunku do Korei Północnej.
2017-11-10 07:47

Putin nie potwierdził spotkania z Trumpem na szczycie APEC.

Prezydent USA Donald Trump i jego rosyjski odpowiednik Władimir Putin nie będą mieć oddzielnego spotkania na szczycie Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC) w Wietnamie - powiadomił w piątek Biały Dom. Kreml podaje zaś, że do takiego spotkania może dojść.
2017-11-08 20:10

Potocki: Resetowe grabie [OPINIA].

W ostatnich 20 latach próbę podjęcia resetu z Rosją podejmował każdy prezydent USA. Wcześniej czy później każdy też orientował się, że nastąpił na te same grabie, co poprzednicy. Dotyczy to również Donalda Trumpa ? niezależnie od tego, jak wiele niejasnych powiązań łączy jego otoczenie z Kremlem.
2017-11-08 20:01

Potocki: Resetowe grabie.

W ostatnich 20 latach próbę podjęcia resetu z Rosją podejmował każdy prezydent USA. Wcześniej czy później każdy też orientował się, że nastąpił na te same grabie, co poprzednicy. Dotyczy to również Donalda Trumpa ? niezależnie od tego, jak wiele niejasnych powiązań łączy jego otoczenie z Kremlem.
2017-11-06 07:11

"SZ": Minister handlu USA robi prywatne interesy ze szwagrem Putina.

Minister handlu USA Wilbur Ross robi prywatne interesy z firmą należącą do szwagra prezydenta Rosji Władimira Putina i bliskich Kremlowi biznesmenów - pisze niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung", opierając się na dokumentach pochodzących z oaz podatkowych.
2017-11-06 00:16

Rosja rajem podatkowym dla najbogatszych

Minister handlu USA Wilbur Ross robi prywatne interesy z firmą należącą do szwagra prezydenta Rosji Władimira Putina i bliskich Kremlowi biznesmenów - pisze niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung", opierając się na dokumentach...

2017-11-03 12:10

Putin spotka się z Trumpem w Wietnamie? Tematem rozmów ma być Korea Północna, Syria i Ukraina.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oświadczył w piątek, że Kreml nie wyklucza spotkania prezydenta Władimira Putina z przywódcą USA Donaldem Trumpem w Wietnamie, gdzie w przyszłym tygodniu odbędzie się szczyt Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC).
2017-10-25 12:00

Xi Jinping - jak czerwone książątko wyrosło na cesarza

Zaczynał jako czerwony arystokrata, przetrwał Rewolucję Kulturalną, piął się po partyjnej drabinie, by osiągnąć pozycję najpotężniejszego człowieka na świecie. Mówi, że ma charakter jak Władimir Putin, a jego główna działalność koncentruje się na polowaniu na tygrysy, muchy i lisy. Lubi piłkę nożną i książki, ale nie ma na nie czasu, bo wciąż musi zmieniać kapelusze i kontrolować wszystkie aspekty działalności państwa. Xi Jinping został właśnie wybrany na sekretarza generalnego KPCh na drugą kadencję i wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że nie będzie to kadencja ostatnia.

2017-10-25 05:50

"Zachód nas skrzywdził". Putin buduje koalicję państw, które zakwestionują dominację USA.

?Z ufnością otworzyliśmy się na Zachód, a potem zostaliśmy wykorzystani?. Władimir Putin doskonali narrację, która tym razem ma przyciągnąć kraje rozwijające się. Rosja udzieli im poparcia, jeśli zakwestionują dominację USA ? pisze Leonid Bershidsky.
2017-10-20 06:05

Nord Stream 2 zatopią wyborcy? Kluczowy projekt Putina może przejść do historii

Trudne negocjacje koalicyjne, które rozpoczęły się w Niemczech, mogą ostatecznie pogrzebać projekt budowy gazociągu. Jeżeli Angeli Merkel uda się sformować rząd bez udziału socjaldemokratów, Putin może się pożegnać z tą inwestycją.
2017-10-19 19:52

Putin: Zamknięcie granicy Rosji z Donbasem oznaczałoby rzeź

Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył w czwartek, że zamknięcie granicy pomiędzy jego krajem a "republikami ludowymi" na wschodzie Ukrainy doprowadzi do rzezi; Rosja - jak mówił - nigdy do tego nie dopuści.
2017-10-19 17:01

Putin: Celem amerykańskich sankcji jest wyparcie Rosji z rynku energii w Europie.

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w czwartek, że celem sankcji przyjętych przez USA wobec Rosji jest wyparcie tego kraju z rynku nośników energii w Europie; jak oświadczył, chodzi o to, by kraje europejskie kupowały amerykański gaz skroplony.
2017-10-17 18:43

Rosjanie strollowali wybory w USA. "Wydział amerykański" wydał 2,2 mln USD.

Prokremlowska "fabryka trolli" zorganizowała przed wyborami prezydenckimi w USA ok. 120 kont i grup w mediach społecznościowych, by zajmować się ostrymi problemami społecznymi w Stanach Zjednoczonych - ocenia rosyjski magazyn "RBK".
2017-10-16 19:31

Putin ogłosił nałożenie sankcji na Koreę Płn..

Prezydent Rosji Władimir Putin wydał dekret nakładający sankcje na Koreę Północną. Ogłoszony w poniedziałek dokument jest zgodny z rezolucją Rady Bezpieczeństwa ONZ z 30 listopada 2016 r. przyjętą w związku z północnokoreańskim programem jądrowym.
2017-10-16 17:44

Putin wprowadza sankcje wobec Korei Północnej

Rosja wprowadza sankcje wobec Korei Północnej. Dokument związany z realizacją rezolucji ONZ nakładającej ograniczenia na reżim w Pjongjangu podpisał prezydent Władimir Putin. Wcześniej, na 137. sesji...

2017-10-16 16:00

Hazardowa inwestycja Putina. Rosja wybuduje za 5 mld dol. most, o którym marzył Stalin.

Putin planuje budowę mostu łączącego Rosję z bogatą w surowce energetyczne leżącą na Oceanie Spokojnym wyspą Sachalin. Koszt inwestycji ma wynieść 5 mld dol.
2017-10-12 19:14

Niemiecki biznes ramię w ramię z Kremlem. W Rosji działa 5 tys. firm z tego kraju.

Na spotkaniu przedstawicieli niemieckiego biznesu z prezydentem Rosji Władimirem Putinem uczestnicy projektu Nord Stream zapewnili w czwartek, że chcą nadal brać w nim udział; wyrazili nadzieję, że nie przeszkodzą w tym czynniki zewnętrzne - poinformował Kreml.
2017-10-11 17:33

Rosja: Państwo będzie kontrolować obrót kryptowalutami.

W Rosji państwo obejmie kontrolą emisję kryptowalut i obrót nimi - zapowiedział w środę minister finansów Anton Siłuanow, powołując się na ustalenia podjęte we wtorek na spotkaniu poświęconym kryptowalutom z udziałem prezydenta Władimira Putina.
2017-10-09 14:16

Putin zezwolił cudzoziemcom uczestniczyć w rosyjskich operacjach wojskowych.

Prezydent Rosji Władimir Putin zezwolił zagranicznym żołnierzom uczestniczyć w rosyjskich operacjach wojskowych za granicą. Odpowiedni dekret opublikowano w poniedziałek na oficjalnym portalu prawnym.
2017-10-06 06:24

Amerykański prztyczek w nos Putina. Google usunęło z pakietu premium rosyjski kanał

Kanał Russia Today miał odegrać rolę w zorganizowanej przez prezydenta Rosji Władimira Putina "kampanii wpływów".
2017-10-04 17:26

Putin: Kim Dzong Il w 2001 roku powiedział mi, że mają bombę atomową.

Rosyjski prezydent Władimir Putin powiedział w środę, że jeszcze w 2001 roku północnokoreański przywódca Kim Dzong Il zapewnił go, iż Pjongjang uzyskał broń jądrową. Putin ponownie ocenił jako nieskuteczne stosowanie sankcji wobec Korei Północnej.
2017-10-04 16:59

Putin o ograniczeniu wydobycia ropy: Przedłużenie porozumienia z OPEC jest możliwe.

"Nasze działania z OPEC są korzystne dla całej gospodarki światowej" - powiedział Władimir Putin podczas Rosyjskiego Tygodnia Energetyki. Prezydent Rosji nie wykluczył przedłużenia porozumienia z krajami OPEC o ograniczeniu wydobycia ropy i ocenił, że może ono zostać prolongowane do końca 2018 roku.
2017-10-04 06:00

Putin nie ma długotrwałej strategii gospodarczej dla Rosji.

Gospodarka właściwie nie obchodzi Władimira Putina - twierdzi ekonomista Andriej Iłłarionow, ekspert think-tanku Cato Institute, który w przeszłości pełnił funkcję gospodarczego doradcy prezydenta Rosji.
2017-10-03 15:22

Putin opowiada się za współpracą z USA i UE

Władimir Putin opowiedział się za współpracą z Waszyngtonem i Brukselą. Prezydent Rosji mówił o tym przyjmując listy uwierzytelniające od ambasadorów Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskiej: Jona Huntsmana...

2017-10-03 14:44

Putin: Opowiadamy się za konstruktywną współpracą z USA.

Prezydent Rosji Władimir Putin zapewnił we wtorek, przyjmując na Kremlu listy uwierzytelniające od nowego ambasadora Stanów Zjednoczonych Jona Huntsmana, że Rosja opowiada się za konstruktywną, przewidywalną i wzajemnie korzystną współpracą z USA.
2017-10-02 13:18

Rosja: Referendum w Katalonii to wewnętrzna sprawa Hiszpanii.

Rzecznik prezydenta Rosji Władimira Putina, Dmitrij Pieskow oświadczył w poniedziałek, że Moskwa konsekwentnie uznaje referendum niepodległościowe w Katalonii za wewnętrzną sprawę Hiszpanii.
2017-09-25 18:50

Turcja: MSZ: Erdogan spotka się w czwartek z Putinem.

Prezydenci Turcji i Rosji, Recep Tayyip Erdogan i Władimir Putin, spotkają się w czwartek w Ankarze; omówią m.in. atak rosyjskiego lotnictwa na syryjską prowincję Idlib, w którym zginęli cywile - zapowiedział w poniedziałek szef MSZ Turcji Mevlut Cavusoglu.
2017-09-25 13:50

Przyszły koalicjant Merkel: Wobec Rosji potrzebne konsekwencja i gotowość do dialogu.

Przewodniczący FDP Christian Lindner oświadczył w poniedziałek, że zdaniem jego partii w polityce wobec Rosji potrzebne są "konsekwencja i gotowość do dialogu". Uważa on, że kraje G7 powinny ponownie zaprosić prezydenta Rosji Władimira Putina do swego grona.
2017-09-21 18:15

Rosja: Putin odwiedził po raz pierwszy siedzibę koncernu Yandex.

Prezydent Rosji Władimir Putin odwiedził w czwartek siedzibę koncernu Yandex - jednego z największych przedsiębiorstw internetowych w Rosji. Kreml zapewnił, że powodem wizyty jest 20-lecie Yandexu, ale komentatorzy wiążą wizytę Putina z kampanią prezydencką.
2017-09-13 12:15

W. Brytania: "The Times": Putin zastawia pułapkę na Merkel.

Prezydent Rosji Władimir Putin "zastawia pułapkę" na Angelę Merkel przez zaoferowanie byłemu kanclerzowi Niemiec Gerhardowi Schroederowi posady w zarządzie Rosnieftu - ostrzegł w środę komentator brytyjskiego dziennika "The Times" Roger Boyes.
2017-09-13 05:21

Bloomberg ostrzega: Ostatnia propozycja Putina ws. Ukrainy to koń trojański. Oto dowód.

Nie, Władimir Putin nie stał się nagle człowiekiem, który pragnie pokoju. Jego ostatnia propozycja ws. Ukrainy (wprowadzenie sił ONZ do Donbasu) to realizacja rosyjskich interesów i właśnie tak powinien być postrzegany ten ruch ? czytamy w opinii redakcyjnej agencji Bloomberg.
2017-09-11 20:24

Putinowska Jedna Rosja wygrywa wybory regionalne.

W niedzielnych wyborach regionalnych w Rosji we wszystkich regionach, które wybierały swych przywódców, zwyciężyli kandydaci rządzącej Jednej Rosji. Partia ta prowadzi również w wyborach do regionalnych zgromadzeń ustawodawczych i do rad miejskich.
2017-09-07 15:50

Rosja i Japonia podpiszą traktat pokojowy, którego nie podpisano po II wojnie światowej.

Premier Japonii Shinzo Abe powiedział w czwartek we Władywostoku, że najważniejszą kwestią w stosunkach rosyjsko-japońskich jest podpisanie traktatu pokojowego i że wraz z prezydentem Rosji Władimirem Putinem zgodzili się, iż to oni powinni go podpisać.
2017-09-07 09:54

Putin: Korea Północna nie zrezygnuje z broni atomowej.

Prezydent Rosji Władimir Putin ocenił w czwartek, że Korea Północna uważa posiadanie broni jądrowej za jedyny sposób swojej obrony i wyraził wątpliwość, czy Pjongjang zrezygnuje z tej broni. Opowiedział się za włączaniem Pjongjangu we wspólne projekty.
2017-09-01 16:55

Doradca Putina: Amerykańska administracja niszczy stosunki z Rosją.

Doradca prezydenta Rosji Władimira Putina Jurij Uszakow powiedział w piątek, że administracja USA niszczy stosunki dwustronne z Rosją. Porównał on także działania USA dotyczące rosyjskich obiektów dyplomatycznych w tym kraju do siłowego przejęcia własności.
2017-08-28 19:28

Putin potwierdził gotowość Rosji do finansowania budowy elektrowni jądrowej Paks

Przebywający z wizytą na Węgrzech prezydent Rosji Władimir Putin zadeklarował, że "strona rosyjska jest w pełni przygotowana na finansowanie rozbudowy węgierskiej elektrowni jądrowej Paks". Podczas rozmowy...

2017-08-28 15:42

Morawiecki o bezpiecznym budżecie. W tym roku deficyt w okolicach 2,5 proc.

- W tym roku będzie możliwe uszczelnienie VAT na ok. 20 mld zł, czyli tyle, ile kosztuje Program 500 plus - mówił w poniedziałek wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Polityk ocenił tez realizacje tegorocznego budżetu i kolejne już z serii spotkanie Putina z Orbanem.
2017-08-23 13:57

Putin z większym zaufaniem na świecie od Trumpa

Ludzie ufają Władimirowi Putinowi bardziej niż Donaldowi Trumpowi. Polska z kolei nie należy do zagorzałych zwolenników rosyjskiego prezydenta na całym świecie. Przedstawiamy najciekawsze dane z opublikowanego raportu Pew Research Center.

2017-08-21 06:15

Pew Research: Putin budzi na świecie większe zaufanie niż Trump.

Polityka zagraniczna prezydenta Władimira Putina wzbudza niewiele zaufania. Jeszcze gorzej jest postrzegany Donald trump.
2017-08-18 06:15

Bershidsky: Piketty namierzył słaby punkt Putina.

Zachód powinien przestać polegać na sankcjach i wziąć się za ogromne rosyjskie majątki zagraniczne ? pisze w felietonie Leonid Bershidsky.
2017-08-17 09:45

"FAZ": jako dyrektor w Rosniefcie Schroeder byłby sługusem Putina.

Przyjmując proponowane mu przez Moskwę stanowisko we władzach rosyjskiego koncernu naftowego Rosnieft, były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder stałby się "sługusem autorytarnego systemu" Władimira Putina - pisze w czwartek "Frankfurter Allgemeine Zeitung".
2017-08-16 15:26

Białoruś: eksperci o transporcie paliwEksperci w Mińsku zastanawiają się, czy Białoruś będzie zmuszona eksportować paliwa przez rosyjskie porty. Prezydent Władimir Putin w trakcie pobytu w obwodzie kaliningradzkim powiedział, że skoro Białoruś przerabia rosyjską ropę, to powinna korzystać...
2017-08-05 08:56

Saakaszwili: Katastrofa smoleńska była zemstą Putina na Lechu Kaczyńskim.

Katastrofa smoleńska była zemstą Władimira Putina na Lechu Kaczyńskim za jego zachowanie w konflikcie rosyjsko-gruzińskim w 2008 roku i postawę w tamtym czasie podczas pobytu w Tbilisi - uważa były prezydent Gruzji Michaił Saakaszwili, który w piątek był gościem TV Republika.
2017-08-04 23:24

Saakaszwili: Katastrofa smoleńska była zemstą Putina na Lechu Kaczyńskim

Katastrofa smoleńska była zemstą Władimira Putina na Lechu Kaczyńskim za jego zachowanie w konflikcie rosyjsko-gruzińskim w 2008 roku i postawę w tamtym czasie podczas pobytu w Tbilisi - uważa były prezydent Gruzji Michaił...

2017-08-04 16:51

Zła diagnoza prezesa. To administracja zbudowana w III RP poradziła sobie z programem 500+ [OPINIA].

Jak słusznie napisał kilka miesięcy temu... No, nie, felieton źle zaczęty. Powinno być tak: brednie, skandal, kocie kłaki, Putin i hitlerki... Ale niech tam, brnę więc dalej: słusznie napisał Bartek Radziejewski, że Jarosław Kaczyński reformuje polskie państwo, tyle że nie to współczesne, ale to z połowy lat 90. XX w. - pisze Jan Wróbel.
2017-08-02 21:26

Sankcje wzmocnią Putina? "Dziś w Rosji wciąż panuje poczucie oblężonej twierdzy".

Nowe sankcje USA wobec Rosji opozycja antykremlowska ocenia jako klęskę polityki zagranicznej Władimira Putina i przedkłada własne sposoby wyjścia z kryzysu. Niemniej sposób, w jaki sankcje są odbierane w społeczeństwie, władze mogą obrócić na swoją korzyść.
2017-08-01 11:07

"WP": przez politykę Putina jesteśmy u progu nowej zimnej wojny.

Relacje USA i Rosji są obecnie najgorsze od czasu zakończenia zimnej wojny - pisze we wtorek redakcja "Washington Post", która winą za tę sytuację obarcza prezydenta Rosji Władimira Putina i jego politykę. "WP" ocenia, że jesteśmy u progu nowej zimnej wojny.

« Powrót do strony głównej