« Powrót do strony głównej

2018-07-22 19:00

Lewestam: Świat martwi się o Europę. My możemy skoncentrować się na swoim zaścianku - jakiegoż to elitarnego pajaca zrobił z siebie Rafał Trzaskowski

Gdy świat się martwi o rozkład Europy, zastanawia się, jak też podzielili między siebie świat Trump z Putinem, i boi się, że globalne ocieplenie spowoduje światowy migracyjny krach, my możemy radośnie uniknąć tych niepokojów, koncentrując się na własnym zaścianku i naszych prowincjonalnych problemach i problemikach. Na przykład na tym, jakiegoż to elitarnego pajaca zrobił z siebie rzekomo kandydat na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski, publikując na Facebooku w rocznicę śmierci Bronisława Geremka wspominkowy post o czasach, gdy był studentem profesora.

2018-07-20 19:08

Biały Dom: Trump nie rozważa propozycji Putina ws. referendum w Donbasie

Biały Dom poinformował w piątek, że administracja prezydenta Donalda Trumpa "nie rozważa poparcia propozycji" prezydenta Rosji Władimira Putina w sprawie Donbasu. Plan taki miał być omawiany na niedawnym szczycie amerykańsko-rosyjskim w Helsinkach.
2018-07-20 15:24

Trump może nałożyć cła na import z Chin o wartości 500 mld dol.

Prezydent USA Donald Trump powiedział w piątek w wywiadzie dla telewizji CNBC, że jest gotów nałożyć cła na importowane z Chin towary o wartości 500 mld USD. Bronił także swych wysiłków na rzecz budowania relacji z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.
2018-07-20 14:45

Trump może nałożyć cła na import z Chin o wartości 500 mld USD

Prezydent USA Donald Trump powiedział w piątek w wywiadzie dla telewizji CNBC, że jest gotów nałożyć cła na importowane z Chin towary o wartości 500 mld USD. Bronił także swych wysiłków na rzecz budowania relacji z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.
2018-07-20 11:37

Ambasador Rosji: Putin i Trump omawiali propozycje ws. Donbasu

Ambasador Rosji w Waszyngtonie Anatolij Antonow powiedział w piątek w Moskwie, że na szczycie w Helsinkach prezydenci Władimir Putin i Donald Trump omawiali "konkretne propozycje" dotyczące uregulowania sytuacji w Donbasie.
2018-07-20 11:00

Trump przestał kochać USADonald Trump w tym tygodniu już dwa razy mocno skonfundował cały świat. Pierwszy raz, na początku tygodnia, kiedy słowa Putina przedkładał nad ustalenia własnego wywiadu. Drugi, gdy wczoraj powiedział, że nie podoba mu się polityka podnoszenia stóp...
2018-07-20 10:46

Bloomberg: Putin zasygnalizował Trumpowi pomysł referendum w Donbasie

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział rosyjskim dyplomatom, że zaproponował prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi na szczycie w Helsinkach rozważenie pomysłu referendum, które miałoby pomóc w rozwiązaniu konfliktu we wschodniej Ukrainie - informuje Bloomberg.
2018-07-20 07:31

Szef amerykańskiego wywiadu: Nie wiem, co się stało podczas spotkania Trump-Putin

Dyrektor Wywiadu Narodowego USA powiedział w czwartek, że "nie wie, co się stało" podczas niedawnej rozmowy prezydentów USA i Rosji. Myślę, że z czasem dowiemy się więcej - stwierdził Dan Coats na forum bezpieczeństwa w Aspen w stanie Kolorado.
2018-07-20 07:28

Amerykanie rozczarowani postępowaniem Trumpa w Helsinkach [SONDAŻ]

W sondażu telewizji CBS News większość - 55 proc. - Amerykanów wyraziła rozczarowanie postępowaniem prezydenta Donalda Trumpa podczas spotkania na szczycie w Helsinkach z rosyjskim przywódcą Władimirem Putinem; odmiennego zdania było 32 proc. ankietowanych.
2018-07-19 22:28

Trump zaprasza Putina do Białego Domu

Prezydent USA Donald Trump polecił swemu doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Johnowi Boltonowi, by zaprosił rosyjskiego przywódcę Władimira Putina do Białego Domu; rozmowy na ten temat są w toku - poinformowała w czwartek na Twitterze rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders.
2018-07-19 17:30

Trump: Spotkanie z Putinem było wielkim sukcesem. Z niecierpliwością czekam na drugie

Prezydent Donald Trump napisał w czwartek na Twitterze, że spotkanie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem "było wielkim sukcesem, z wyłączeniem prawdziwego wroga ludu - Fake News Media". "Czekam z niecierpliwością na nasze drugie spotkanie" - dodał.
2018-07-19 15:37

Układ o ograniczeniu zbrojeń nuklearnych pomiędzy USA a Rosją wygaśnie? Putin: Już teraz trzeba rozpocząć prace nad nowym

Prezydent Rosji Władimir Putin ocenił w czwartek jako udany szczyt w Helsinkach, na którym spotkał się z przywódcą USA Donaldem Trumpem. Wezwał, by zacząć prace nad przedłużeniem rosyjsko-amerykańskiego układu nowy START; w przeciwnym razie umowa wygaśnie.
2018-07-19 14:58

Mocziłowo Trumpa. Tak Władimir Putin rozgrywa prezydenta USA [OPINIA]

Mocziłowo to w rosyjskiej gwarze więziennej (fieni) termin opisujący proces wykańczania przeciwnika za pomocą stosowanych na przemian silnych ciosów, drobnych uderzeń i uwikłań w sytuację bez wyjścia. Pierwsze mają sprowadzić do parteru. Drugie spowodować krwiaka. Trzecie utrudnić leczenie ran. Polityka w byłym ZSRR ? a w szczególności w Rosji ? bezpośrednio odnosi się do obyczajów świata kryminalnego. Korzysta z nich również obficie Władimir Putin.
2018-07-19 08:58

Trump: Putin jest odpowiedzialny za ingerencję w wybory

Prezydent Donald Trump w wywiadzie dla CBS News powiedział, że Władimir Putin jest osobiście odpowiedzialny za rosyjską ingerencję w amerykańskie wybory prezydenckie w 2016 roku - informuje agencja Reuters.
2018-07-18 13:21

Trump: Wielu ludzi na wysokim szczeblu wywiadu było zachwyconych moją konferencją prasową z Putinem

Prezydent USA Donald Trump napisał w środę na Twitterze: ?wielkie wyniki nadejdą" z prezydentem Władimirem Putinem oraz: "tak wielu ludzi na wysokim szczeblu wywiadu było zachwyconych moją konferencją prasową". Prezydent USA jest krytykowany za przebieg tej konferencji.
2018-07-18 08:25

Coś mocniejszegoOdpuśćmy sobie na razie szczegółowe i wysublimowane dyskusje na temat tego, jak interpretować spotkanie Trumpa z Putinem.
2018-07-18 07:36

Największym wygranym szczytu Putin-Trump jest Izrael? Drugie dno Helsinek

Największym beneficjentem spotkania Donalda Trumpa z Władimirem Putinem jest Jerozolima. Tamtejsi politycy nie kryją radości
2018-07-17 22:44

Trump zapewnia, że w Helsinkach przejęzyczył się ws. ingerencji Rosji

Donald Trump, ostro krytykowany w USA za swą postawę na poniedziałkowym spotkaniu z Władimirem Putinem w Helsinkach, oświadczył we wtorek, że przejęzyczył się - chciał powiedzieć, że nie widział powodu, dla którego...

2018-07-17 21:36

"FT": Trump w Helsinkach zdradził interes narodowy USA

Brytyjski dziennik "Financial Times" w ostrych słowach krytykował w komentarzu redakcyjnym zachowanie amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa na konferencji prasowej z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem, oskarżając go o zdradę interesu narodowego USA.
2018-07-17 19:00

Media w Hiszpanii i Portugalii: Trump gra na osłabienie UE

Hiszpańskie i portugalskie media negatywnie oceniają spotkanie prezydenta USA Donalda Trumpa z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w Helsinkach. Twierdzą, że wydarzenie to jest niczym gra służąca osłabieniu Unii Europejskiej.
2018-07-17 14:43

Brookings Institution: W Helsinkach wygrał Putin. Na szczęście Trump nie zawarł "wielkiego dealu" ws. Ukrainy lub Syrii

Eksperci think tanku Brookings Institution oceniają, komentując we wtorek szczyt w Helsinkach, że w spotkaniu tym zwyciężył prezydent Rosji Władimir Putin; dodają jednak, że prezydent Donald Trump na szczęście nie zawarł z nim "wielkiego dealu" ws. Ukrainy czy Syrii.
2018-07-17 14:34

Morawiecki: Nie zauważyłem ustępstw Trumpa wobec Putina w kontekście aneksji Krymu

Nie zauważyłem ustępstw prezydenta USA Donalda Trumpa wobec prezydenta Rosji Władimira Putina podczas spotkania w Helsinkach, ani w kontekście aneksji Krymu, ani wojny na Ukrainie - powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki.
2018-07-17 14:27

Politico: Pocałunek Trumpa i Putina przypieczętowuje nowy ład światowy

Pocałunek prezydenta Donalda Trumpa i rosyjskiego przywódcy Władimira Putina przypieczętowuje nowy ład światowy - pisze we wtorek Politico, komentując szczyt w Helsinkach. Prezydent stawia na głowie pojęcia o tym, kto jest wrogiem, a kto przyjacielem - dodaje.
2018-07-17 12:13

"Les Echos": USA mogą być największym przegranym szczytu Trump-Putin

Ameryka może być największym przegranym poniedziałkowego szczytu prezydentów USA i Rosji, Donalda Trumpa i Władimira Putina, w Helsinkach - pisze francuski dziennik kół gospodarczych "Les Echos" w komentarzu zatytułowanym "A zwycięzcą jest... Putin".
2018-07-17 12:09

Węgierska prasa: Szczyt Trump-Putin symboliczny

O symbolicznym spotkaniu pisze we wtorek prasa węgierska po rozmowach prezydentów USA i Rosji, Donalda Trumpa i Władimira Putina, w Helsinkach, podkreślając, że nie ma zagrożenia, iż Trump ?wymieni? UE na Rosję.
2018-07-17 12:06

"Le Soir": Trump prezydentem renegatem

Prezydent USA Donald Trump w półtora roku porzucił wszystkie kraje świata. Publicznie dyskredytując swą administrację i wymiar sprawiedliwości, aby udowodnić rację prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi, przyjął nowy kurs ? pisze belgijski dziennik "Le Soir".
2018-07-17 12:01

"Haarec": Trump zachowywał się jak marionetka Putina

Na szczycie w Helsinkach prezydent USA Donald Trump zachowywał się jak marionetka przywódcy Rosji Władimira Putina - ocenia we wtorek izraelski "Haarec". Przewiduje, że "Ameryka nie wybaczy" tego Trumpowi, a samo spotkanie może nie przynieść żadnych efektów.
2018-07-17 11:59

Amerykańskie media: Trump w Helsinkach zmawiał się otwarcie z Putinem

Media w USA krytykują we wtorek wystąpienie Donalda Trumpa na wspólnej konferencji z rosyjskim przywódcą; prezydent zmawiał się otwarcie z Władimirem Putinem - napisał "Washington Post". Konferencja Trumpa "była osobistą i narodową kompromitacją" - ocenił "WSJ".
2018-07-17 11:54

Włoska prasa: To była "amerykańska kapitulacja". Putin wyszedł ze szczytu w Helsinkach jako zwycięzca

Prezydent Rosji Władimir Putin wyszedł ze szczytu z przywódcą USA Donaldem Trumpem jako zwycięzca - takie komentarze dominują we włoskiej prasie we wtorek po spotkaniu w Helsinkach. Pojawia się opinia, że obaj pracują nad rozpadem obecnego porządku światowego.
2018-07-17 10:55

Bloomberg: Zachowanie Trumpa w Helsinkach było "szokujące". Trzeba bić na alarm [OPINIA]

Zachowanie Donalda Trumpa w Helsinkach było zadziwiające. Prezydent USA, stojąc obok Władimira Putina, nie poparł jednoznacznego stanowiska własnego rządu, że rosyjscy agenci przeprowadzili cyberatak na USA w 2016 roku - czytamy w komentarzu redakcyjnym agencji Bloomberg.
2018-07-17 10:50

Ukraina - szef Naftohazu o słowach Putina i tranzycie gazuUkraina gotowa jest uregulować swoje spory z Gazpromem przed międzynarodowym arbitrażem. Nad Dnieprem oczekuje się jednak, że Rosjanie podporządkują się dotychczasowym wyrokom sądów. Oświadczenie w tej sprawie wydał szef ukraińskiego Naftohazu.
2018-07-17 10:32

"Triumf prezydenta Rosji. Trump rozwinął przed swoim przeciwnikiem czerwony dywan"

Spotkanie Donalda Trumpa i Władimira Putina dla przywódcy Rosji było triumfem i aktem częściowej rehabilitacji na arenie międzynarodowej, a w przypadku prezydenta USA pokazało jego oddalanie się od sojuszników w Europie - komentuje we wtorek prasa w Niemczech.
2018-07-17 09:56

Co wynika ze spotkania Trump-Putin dla Polski? "Ważny komunikat Trumpa ws. Nord Stream 2"

Dla Polski ważny jest komunikat prezydenta USA Donalda Trumpa podczas spotkania z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, nt. gazociągu Nord Stream 2; nie wybrzmiał temat sytuacji w Syrii - oceniła we wtorek minister ds. pomocy humanitarnej Beata Kempa.
2018-07-17 09:53

Wiele hałasu o nic w HelsinkachPoniedziałkowe spotkanie Donalda Trumpa z Władimirem Putinem nie wniosło zbyt wiele nowego w relacje między obydwoma mocarstwami, a już na pewno niezbyt wiele z punktu widzenia rynków finansowych.
2018-07-17 09:48

Strefy wpływów i rozczarowani obserwatorzyNie milkną echa spotkania Trumpa z Putinem w Helsinkach. Zachodni komentatorzy (w tym polscy) są bardzo rozczarowani postawą prezydenta USA, a nawet zirytowani nią i oburzeni. W ich oczach wygląda to tak: Trump przegrał...
2018-07-17 08:37

Pozdrowienia z HelsinekKoncyliacyjna atmosfera na spotkaniu prezydenta USA Donalda Trumpa z prezydentem Rosji Władimirem Putinem powinna być w zasadzie uważana za czynnik studzący nastroje i pozytywny. Faktem jest jednak, że w oczach przeciwników Trumpa i przeciwników Putina...
2018-07-17 07:47

Putin dla stacji Fox News: "Moskwa nigdy nie mieszała się w wewnętrzne sprawy USA"

"Rosja jako państwo nigdy nie mieszała się w wewnętrzne sprawy Stanów Zjednoczone" - powiedział prezydent Władimir Putin amerykańskiej stacji Fox News, w wywiadzie, który został nagrany w poniedziałek po zakończeniu szczytu w Helsinkach.
2018-07-17 07:24

Sasin uspokaja po spotkaniu Trump-Putin: Polska nie ma powodu do obaw

Nie mamy powodów do obaw. Stany Zjednoczone, jak wskazuje historia, są pewnym sojusznikiem; nie odpuszczały interesów państw sojuszniczych i jestem przekonany, że tak będzie również w tym przypadku ? powiedział w poniedziałek szef KSRM Jacek Sasin.
2018-07-16 21:06

Ekspert: nie należy spodziewać się przełomu w stosunkach USA-Rosja

Po spotkaniu prezydentów USA i Rosji: Donalda Trumpa i Władimira Putina w Helsinkach, nie należy spodziewać się wielkiego przełomu w stosunkach obu krajów; można oczekiwać drobnych kroków ? ocenił Marek Menkiszak z Ośrodka Studiów Wschodnich (OSW).
2018-07-16 20:06

Szczerski: pomylili się ci, którzy wieszczyli drugą Jałtę. Ukraina spornym punktem

Pomylili się ci, którzy w spotkaniu prezydentów USA i Rosji: Donalda Trumpa i Władimira Putina, widzieli zagrożenie drugą Jałtą - powiedział w poniedziałek PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Wskazał, że wyraźnie wybrzmiała m.in. różnica stanowisk w kwestii Ukrainy.
2018-07-16 18:13

Trump: relacje USA z Rosją nie były nigdy tak złe. Zmieniło się to cztery godziny temu

Po ponad dwóch godzinach zakończyło się w poniedziałek spotkanie w cztery oczy prezydentów USA i Rosji, Donalda Trumpa i Władimira Putina, w Helsinkach i rozpoczęła się część szczytu z udziałem obu przywódców w poszerzonym gronie - poinformowały media w USA i Rosji.
2018-07-16 16:16

Zakończyło się spotkanie prezydentów USA i Rosji. O czym rozmawiali?

Po ponad dwóch godzinach zakończyło się w poniedziałek spotkanie w cztery oczy prezydentów USA i Rosji, Donalda Trumpa i Władimira Putina, w Helsinkach i rozpoczęła się część szczytu z udziałem obu przywódców w poszerzonym gronie - poinformowały media w USA i Rosji.
2018-07-16 14:23

Rozpoczął się szczyt Trump-Putin w Helsinkach. O czym będą rozmawiać prezydenci?

Spotkanie prezydentów USA i Rosji, Donalda Trumpa i Władimira Putina rozpoczęło się w poniedziałek w stolicy Finlandii, Helsinkach. Szczyt amerykańsko-rosyjski, pierwszy od objęcia prezydentury przez Trumpa, odbywa się w pałacu prezydenckim w centrum Helsinek.
2018-07-16 14:16

Szczyt Trump-Putin rozpoczął się w Helsinkach

Spotkanie prezydentów USA i Rosji, Donalda Trumpa i Władimira Putina, rozpoczęło się w poniedziałek w Helsinkach. Szczyt amerykańsko-rosyjski, pierwszy od objęcia prezydentury przez Trumpa, odbywa się w pałacu prezydenckim...

2018-07-16 12:11

Putin przybył do Helsinek na rozmowy z prezydentem Trumpem

Prezydent Rosji Władimir Putin przybył do Helsinek na rozmowy z przywódcą USA Donaldem Trumpem, które zaczną się w poniedziałek wczesnym popołudniem. Rozmowy zakończą się konferencją prasową, prawdopodobnie nie będzie wspólnej deklaracji - informował Kreml.
2018-07-16 11:48

Jak GRU knuło przy wyborach w USA

Hakerzy wywiadu wojskowego wysyłali e-maile ze złośliwymi linkami, przechwytywali uderzenia w klawisze i buszowali po dyskach.
2018-07-16 11:06

"FT": Trump nie powinien podejmować próby zawarcia wielkiego dealu z Putinem

Podważanie przez prezydenta Donalda Trumpa relacji USA z europejskimi partnerami to woda na młyn rosyjskiego przywódcy Władimira Putina. Trump nie powinien w Helsinkach podejmować próby zawarcia wielkiego dealu - pisze w poniedziałek "Financial Times".
2018-07-16 10:52

Trump z Putinem w Helsinkach, Tusk i Juncker z Keqiangiem w PekinieWprawdzie amerykańska giełda zamknęła się w piątek minimalnie nad kreską (S&P500: +0,11%, Nasdaq: +0,03%), ale nie wystarczyło to, by giełdy azjatyckie kontynuowały wzrosty. Pod nieobecność Tokyo spadają na chwilę obecną wszystkie pozostałe ważne...
2018-07-16 10:34

Potocki: Rosja chce grać w koncercie mocarstw [OPINIA]

Spotkanie rosyjskiego prezydenta Władimira Putina z jego amerykańskim odpowiednikiem Donaldem Trumpem będzie dla niego okazją, by nakłonić Waszyngton do ustępstw. Helsinki pozwalają Rosjanom zastosować ich ulubione podejście pakietowe, gdy do łatwiejszych do uzyskania warunków dołącza się trudniejsze, dotyczące np. innych części świata.
2018-07-16 10:26

Rosyjska prasa: Szczyt w Helsinkach raczej bez ważnych porozumień

Rozmowy prezydentów USA i Rosji, Donalda Trumpa i Władimira Putina, w poniedziałek w Helsinkach mogą zakończyć się zarówno sukcesem, jak i fiaskiem - ocenia rosyjski dziennik "Wiedomosti". Dziennik "RBK" uważa, że przywódcy nie zawrą ważnych porozumień.
2018-07-16 08:28

Putin: Zapobiegliśmy ok. 25 mln cyberataków podczas mundialu

Rosja zapobiegła ok. 25 mln ataków cybernetycznych i innych przestępstw wymierzonych w rosyjską infrastrukturę informacyjną podczas mistrzostw świata w piłce nożnej - powiedział prezydent Rosji Władimir Putin, cytowany w poniedziałek przez biuro prasowe Kremla.
2018-07-16 08:01

Kreml: Liczymy, że szczyt Putin-Trump przybliży koniec kryzysu

Mamy nadzieję, że spotkanie w Helsinkach prezydentów Rosji i USA, Władimira Putina i Donalda Trumpa, przybliży zakończenie kryzysu w relacjach między dwoma krajami - oświadczył w poniedziałek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.
2018-07-16 05:55

Putinomika pogrąża Rosję w stagnacji

W pierwszej dekadzie XXI wieku Władimirowi Putinowi wyprowadzanie rosyjskiej gospodarki na prostą szło całkiem nieźle. Od kilku lat putinomika pogrąża jednak kraj w stagnacji ? przekonuje Chris Miller w książce ?Putinomics: Power and Money in Resurgent Russia?.
2018-07-15 19:49

Putin chce "przezwyciężyć problemy" w stosunkach z Francją

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w niedzielę w Moskwie francuskiemu prezydentowi Emmanuelowi Macronowi, że najwyższy czas, by ich kraje "przezwyciężyły trudności", które prowadzą do napięć we wzajemnych stosunkach.
2018-07-15 19:30

Orban rozmawiał z Putinem m.in. o elektrowni atomowej. "Wszystko toczy się ustalonym torem"

O inwestycjach energetycznych i rozbudowie elektrowni atomowej w Paksu rozmawiali w niedzielę w Moskwie premier Węgier Viktor Orban i prezydent Rosji Władimir Putin ? poinformował rzecznik Orbana Bertalan Havasi.
2018-07-15 18:00

Trump: Władimir nazwał mnie geniuszem, liderem, przywódcą świata. Czy coś takiego

Donald Trump przynajmniej jedną obietnicę spełnił w stu procentach. Jeszcze na wiele miesięcy przed objęciem urzędu, zanim zaczęto na poważnie brać jego prezydenckie ambicje, zapowiedział, że będzie przywódcą nieprzewidywalnym, bo w ten sposób utrudni przeciwnikom Ameryki reakcję.
2018-07-15 17:14

Doradca Trumpa: Trudno uwierzyć, że Putin nie wiedział o ingerencji w wybory w USA

Trudno uwierzyć, że prezydent Władimir Putin nie wiedział o rosyjskiej ingerencji w wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych w 2016 roku - powiedział doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego John Bolton w niedzielnym wywiadzie dla telewizji ABC.
2018-07-15 13:39

Netanjahu rozmawiał z Trumpem o Syrii. Podziękował za zaangażowanie przeciwko Iranowi

Premier Izraela Benjamin Netanjahu poinformował w niedzielę, że rozmawiał telefonicznie na temat Syrii i Iranu z amerykańskim prezydentem Donaldem Trumpem przed poniedziałkowym spotkaniem przywódcy USA z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w Helsinkach.
2018-07-14 19:26

"Sytuacja na Ukrainie nie rozwinęła się na tyle, by Macron zaprosił Putina na szczyt G7"

Prezydenci Francji i Rosji, Emmanuel Macron i Władimir Putin, podczas niedzielnego spotkania w Moskwie będą rozmawiać o konfliktach w Syrii i na Ukrainie oraz o kwestii Iranu - poinformowały źródła w Pałacu Elizejskim cytowane przez agencję Reutera.
2018-07-14 19:21

Spotkanie Trumpa i Putina odbędzie się w tym samym miejscu, co Busha i Gorbaczowa

Spotkanie przywódców USA i Rosji, Donalda Trumpa i Władimira Putina, odbędzie się w poniedziałek w Helsinkach w XIX-wiecznym pałacu z widokiem na Morze Bałtyckie - poinformowała kancelaria prezydenta Finlandii w komunikacie dotyczącym szczegółów szczytu.
2018-07-14 19:15

Eksperci: Szczyt w Helsinkach ważny dla Rosji wizerunkowo [ANALIZA]

Dla władz Rosji poniedziałkowe spotkanie w Helsinkach prezydenta Władimira Putina z przywódcą USA Donaldem Trumpem ma znaczenie wizerunkowe i ? jak oceniają eksperci w Moskwie ? sam fakt, że do szczytu dojdzie jest osiągnięciem, które będzie wykorzystane.
2018-07-13 16:09

Trump: ja nie dopuściłbym do aneksji Krymu przez Rosję

Donald Trump podkreślił w piątek w Londynie, że prezydent Rosji Władimir Putin zajął Krym w czasie, kiedy prezydentem USA był Barack Obama. Oświadczył, że gdyby to on, Trump, był wtedy prezydentem, Putin by tego nie zrobił.
2018-07-13 14:42

Eksperci: szczyt Trump-Putin nie przyniesie przełomu w sprawie Ukrainy

Zaplanowane na najbliższy poniedziałek w Helsinkach rozmowy prezydentów USA i Rosji, Donalda Trumpa i Władimira Putina, raczej nie przyniosą przełomu w sprawie Ukrainy i zaanektowanego Krymu ? powiedzieli PAP eksperci w Kijowie.
2018-07-13 11:25

"WSJ": Trump chce lepszych relacji z Rosją, ale "cena będzie wysoka"

Kwestia prestiżu, Syria, Ukraina, zniesienie sankcji, NATO oraz kontrola zbrojeń - to tematy, które według "Wall Street Journal" będzie chciał poruszyć przywódca Rosji Władimir Putin na poniedziałkowym szczycie w Helsinkach z prezydentem USA Donaldem Trumpem.
2018-07-13 06:27

Bershidsky: Niemcy nie są niczyimi niewolnikami, panie Trump

Członek NATO nie jest uzależniony od rosyjskiego gazu w większym stopniu niż w czasie zimnej wojny ? pisze w felietonie dla Bloomberga Leonid Bershidsky.
2018-07-12 20:14

Rosyjskie embargo na zachodnią żywność do końca 2019 r.

Prezydent Rosji Władimir Putin przedłużył do końca 2019 r. zakaz wwozu żywności z Zachodu. To odpowiedź na przedłużenie unijnych sankcji gospodarczych na Rosję do końca tego roku.
2018-07-12 19:01

Rosyjskie embargo przynajmniej do końca przyszłego roku. Putin podpisał decyzję

Rosjanie przez kolejny rok będą musieli radzić sobie bez europejskiej żywności. Prezydent Władimir Putin podpisał dekret, który przedłuża rosyjskie embargo na import żywności do końca przyszłego roku.
2018-07-12 15:29

Rosja przedłuża embargo na żywność z UE do końca 2019 r.

Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał w czwartek dekret przedłużający do 31 grudnia 2019 r. embargo na żywność z UE, które Rosja po raz pierwszy ogłosiła w 2014 roku w odpowiedzi na unijne sankcje będące reakcją na politykę Rosji wobec Ukrainy.
2018-07-10 14:51

Trump: Nie potrafię powiedzieć, czy Putin jest przyjacielem, czy wrogiem

Prezydent USA Donald Trump oświadczył we wtorek, że nie potrafi powiedzieć, czy rosyjski prezydent Władimir Putin jest przyjacielem, czy wrogiem, ale zaznaczył, że jest on rywalem.
2018-07-10 11:35

Ekspert: "Trump nie może wrócić do domu ze szczytu bez rezultatów. To kluczowe też dla Europy"

Ewentualny nieudany przebieg szczytu NATO, a następnie spotkanie prezydenta USA Donalda Trumpa z prezydentem Rosji Władimirem Putinem mogą postawić bezpieczeństwo Europy pod znakiem zapytania - uważa ekspert ośrodka German Marshall Fund Bruno Lete.
2018-07-06 15:33

Spotkanie Trump-Putin bez doradców? Nieoficjalnie: Urzędnicy Kremla pracują nad porozumieniem z USA

Urzędnicy Kremla podejmują intensywne negocjacje ze swoimi odpowiednikami z Waszyngtonu, aby wypracować porozumienie, które może zostać podpisane na szczycie Trump-Putin 16 lipca w Helsinkach.
2018-07-06 06:45

Bershidsky: Trump nie może uznać aneksji Krymu. Musi zaoferować Putinowi coś w zamian [OPINIA]

Istnieją poważne przeszkody prawne, które uniemożliwiają uznanie aneksji krymskiej. Trump będzie musiał zaproponować Putinowi inny układ ? pisze Leonid Bershidsky.
2018-07-04 14:05

Po spotkaniu Trump-Putin odbędzie się spotkanie Pompeo-Ławrow

Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow i sekretarz stanu USA Mike Pompeo spotkają się już po zaplanowanym na 16 lipca w Helsinkach szczycie z udziałem prezydentów obu państw, Władimira Putina i Donalda Trumpa. Poinformował o tym w środę w Moskwie sam Ławrow.
2018-07-02 18:23

Ukraina oczekuje, że na spotkaniu Trump-Putin pojawi się temat więźniów

Władze w Kijowie oczekują, że podczas spotkania prezydentów USA i Rosji, Donalda Trumpa i Władimira Putina, dojdzie do rozmowy o uwolnieniu więzionych w Rosji obywateli Ukrainy ? oświadczyła wiceminister spraw zagranicznych tego kraju Ołena Zerkal.
2018-07-01 15:33

"Nowi barbarzyńcy", czyli polityczni zwycięzcy kryzysu z 2008 roku [RECENZJA KSIĄŻKI]

Ta książka ma wielkie szanse spodobać się wszystkim. I tym, którzy się tych nowych hord barbarii boją, i także tym, którzy z nimi sympatyzują albo wręcz się do nich zaliczają.
2018-06-29 10:15

Tematem szczytu Trump-Putin będzie Syria. "Rosjanie powinni wyprowadzić stamtąd Irańczyków"

Prezydent USA Donald Trump podczas zaplanowanego na 16 lipca spotkania z rosyjskim przywódcą Władimirem Putinem w Helsinkach będzie zabiegał o pomoc ze strony Moskwy w zmniejszeniu sił irańskich w Syrii - pisze piątkowy "Wall Street Journal".
2018-06-28 16:20

"Times": Rząd w Londynie obawia się spotkania Trumpa z Putinem

Dziennik "The Times" poinformował w czwartek, że brytyjski rząd obawia się planowanego spotkania amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem, oceniając, że może się ono odbić negatywnie na funkcjonowaniu NATO.
2018-06-28 14:20

Wiadomo już, gdzie i kiedy odbędzie się spotkanie Trump-Putin. Jest potwierdzenie Kremla i Białego Domu

Spotkanie przywódców USA i Rosji, Donalda Trumpa i Władimira Putina, odbędzie się 16 lipca w Helsinkach - poinformowały w czwartek Kreml oraz Biały Dom.
2018-06-28 13:57

W Rosji szczują Niemcy na Danię za blokowanie budowy Nord Stream 2

Spółka Gazpromu zapowiada, że może zacząć układanie gazociągu Nord Stream 2 latem, nie czekając na zezwolenie Danii na położenie rury na jej wodach terytorialnych przy wyspie Bornholm.
2018-06-28 12:53

Fox News: Szczyt Trump-Putin odbędzie się w Helsinkach

Spotkanie prezydentów USA i Rosji, Donalda Trumpa i Władimira Putina, odbędzie się w stolicy Finlandii Helsinkach - poinformowała w czwartek amerykańska telewizja Fox News, powołując się na źródło.
2018-06-27 19:06

Rosja wróci do G8? O tym będą rozmawiać Putin i Trump

Nie jest wykluczone, że prezydenci Rosji i USA, Władimir Putin i Donald Trump omówią powrót Rosji do grupy G8 - powiedział na konferencji prasowej w Moskwie doradca Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego John Bolton.
2018-06-27 16:51

Relacje między Moskwą a Waszyngtonem "są w nie najlepszej formie". Powód? Walka polityczna w USA

Prezydent Rosji Władimir Putin podczas spotkania w środę z Johnem Boltonem, doradcą prezydenta USA Donalda Trumpa, wyraził nadzieję, że jego wizyta w Moskwie pomoże w podjęciu kroków prowadzących do "odnowienia pełnoformatowych stosunków" między Rosją i USA.
2018-06-27 16:34

Polska zrywa się z rosyjskiego energetycznego łańcucha. Putin zapłacze, a my mniej zapłacimy za gaz

- Putin mocno dostanie po kieszeni. Jednak przez lata zrobił wszystko żeby swoją wiarygodność jako dostawcy obniżyć i musi to przełknąć - mówi money.pl Janusz Steinhoff były wicepremier i minister gospodarki, komentując umowę PGNiG z Amerykanami. W jej efekcie gaz z USA zastąpić ma rosyjski.
2018-06-26 21:14

Biały Dom: Szczyt Trump-Putin może odbyć się w Helsinkach

Biały Dom poinformował we wtorek, że Helsinki są brane pod uwagę jako miejsce spotkania Donalda Trumpa z Władimirem Putinem. Data szczytu prezydentów USA i Rosji nie jest jeszcze znana.
2018-06-25 14:59

Putin przekona Trumpa do Nord Stream 2? Gazowe rozmowy Moskwy z Waszyngtonem

We wtorek w Waszyngtonie rosyjski minister energii Aleksandr Nowak będzie rozmawiać na tematy gazu z sekretarzem energii USA Rickem Perry'm. To część przygotowań do szykowanego na połowę lipca szczytu prezydentów USA i Rosji.
2018-06-25 12:09

Przez podniesienie wieku emerytalnego Putin zanotował największy spadek poparcia od 2014 roku

Rosyjskie ośrodki badania opinii publicznej odnotowały największy od 2014 r. spadek notowań prezydenta Rosji Władimira Putina i rządu w Moskwie. Zdaniem ekspertów ma to związek m.in. z ogłoszoną podczas mundialu decyzją o podwyższeniu wieku emerytalnego.
2018-06-22 15:30

Doradcą prezydenta Putina zostanie zięć Borysa Jelcyna

Walentin Jumaszew, który był szefem administracji (kancelarii) pierwszego prezydenta Rosji Borysa Jelcyna, a prywatnie - jego zięciem, powróci na Kreml; będzie doradcą społecznym prezydenta Władimira Putina. Informacja o nominacji ukazała się w piątek.
2018-06-21 18:05

Spotkanie Trumpa z Putinem coraz bliżej. Bolton uda się do Rosji

Doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego John Bolton złoży wizytę w Rosji, aby przygotować "możliwe spotkanie" Donalda Trumpa z prezydentem Władimirem Putinem - poinformował w czwartek Biały Dom.
2018-06-21 10:11

Rosyjskie media: Doradca Trumpa przyjedzie wkrótce do Moskwy

Doradca prezydenta USA Donalda Trumpa John Bolton przyleci w przyszłym tygodniu do Moskwy; celem wizyty może być przygotowanie do spotkania Trumpa z prezydentem Rosji Władimirem Putinem - podały w czwartek media w Rosji.
2018-06-19 23:30

W.Putin: wzrasta znaczenie Białorusi dla tranzytu gazuWładimir Putin powiedział, że wzrośnie znaczenie Białorusi jako kraju tranzytowego dla rosyjskiego gazu. Prezydent Rosji wziął udział w szczycie Związku Białorusi i Rosji, który odbył się w Mińsku
2018-06-17 14:22

Węgry szykują podłączenie do nowego gazociągu Gazpromu

Rząd Węgier omawia z Serbią i Bułgarią plan budowy do Europy Środkowej odnogi Turkish Stream - nowej rury Gazpromu, układanej przez Morze Czarne.
2018-06-16 14:55

Tusk: Kaczyński stał się jednym z liderów proputinowskiego obozu w Europie

Prezes PiS Jarosław Kaczyński stał się jednym z liderów proputinowskiego obozu w Europie - ocenił b. premier Donald Tusk. "Lider obozu proputinowskiego już na szczęście nie jest premierem" - odpowiedziała na Twitterze rzecznik PiS Beata Mazurek, sugerując, że tym liderem jest Tusk.
2018-06-15 17:33

Latem odbędzie się szczyt Putin-Trump? Rzecznik Kremla zabrał głos

Moskwa nie wyklucza, że latem br. roku może dojść do spotkania prezydentów Rosji i USA, Władimira Putina i Donalda Trumpa - powiedział w piątek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Wcześniej o takiej możliwości wspomniał Trump w mediach amerykańskich.
2018-06-15 15:07

Kreml tłumaczy, dlaczego mimo obietnic Putina wzrośnie wiek emerytalny

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oświadczył w piątek, tłumacząc podnoszenie w Rosji wieku emerytalnego wbrew dawnej deklaracji Władimira Putina, że obietnica prezydenta padła 13 lat temu, a obecnie nie bierze on udziału w...

2018-06-15 14:17

Mimo obietnic Putina wzrośnie wiek emerytalny. Kreml tłumaczy: "Tym zajmuje się rząd, nie prezydent"

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oświadczył w piątek, tłumacząc podnoszenie w Rosji wieku emerytalnego wbrew dawnej deklaracji Władimira Putina, że obietnica prezydenta padła 13 lat temu, a obecnie nie bierze on udziału w pracach nad zmianą systemu emerytalnego.
2018-06-14 22:05

Rosja i Arabia Saudyjska pogłębią współpracę w sektorze naftowym

Saudyjski następca tronu Muhammed ibn Salman powiedział w czwartek prezydentowi Władimirowi Putinowi, że Rijad chce pogłębić współpracę z Rosją w sektorze naftowym. Wkrótce potem ministrowie energii obu krajów poinformowali, że ta kooperacja zostanie rozszerzona.
2018-06-08 21:06

Szczyt prezydentów Rosji i Chin. Pekin i Moskwa łączą się w energii i w kosmosie

Podczas gdy liderzy państw Zachodu zbierali się na szczycie państw G7, Władimir Putin przyleciał do Pekinu, aby zademonstrować zacieśnianie przez Rosję więzi z Chinami.
2018-06-08 20:04

Szef brytyjskiego MSZ wypowiedział się o Brexicie. Wyciekły nagrania z tajnego spotkania

Portal BuzzFeed dotarł do tajnych nagrań z zamkniętego spotkania. Podczas niego szef brytyjskiego MSZ Boris Johnson dokonał szerokiej oceny ostatnich działań polityki zagranicznej Wielkiej Brytanii. Podzielił się również prywatnymi przemyśleniami nt. Brexitu, Donalda Trumpa i Władimira Putina.
2018-06-08 13:24

Putin w Chinach: "Nasza współpraca jeszcze nigdy nie była tak dobra"

Współpraca między Chinami a Rosją osiągnęła niespotykany poziom ? powiedział w piątek w Pekinie prezydent Rosji Władimir Putin podczas spotkania z prezydentem Chin Xi Jinpingiem, poprzedzającego szczyt Szanghajskiej Organizacji Współpracy (SzOW) w Qingdao.
2018-06-08 10:04

Putin chce się spotkać z Trumpem w Wiedniu. Poprosił kanclerza Austrii o pomoc

Prezydent Rosji Władimir Putin poprosił kanclerza Austrii Sebastiana Kurza, aby w Wiedniu mogło zostać zorganizowane latem jego spotkanie z prezydentem USA Donaldem Trumpem - podał dziennik "Wall Street Journal".

« Powrót do strony głównej