« Powrót do strony głównej

2018-09-21 10:02

Rosyjski pozycjonista: Społeczeństwo w Rosji szuka alternatywy dla Putina

Sprawa wyborów gubernatora w Kraju Nadmorskim świadczy o tym, że rosyjskie społeczeństwo zaczyna szukać alternatyw dla obecnego prezydenta Władimira Putina - ocenił w komentarzu dla dziennika "Washington Post" rosyjski opozycjonista Władimir Kara-Murza.
2018-09-19 17:00

Węgierski think tank: Spotkanie Putin-Orban jest symboliczne

Spotkanie premiera Węgier Viktora Orbana z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w tym samym dniu, co rozmowy prezydentów Polski Andrzeja Dudy i USA Donalda Trumpa, ma znaczenie symboliczne ? ocenił w środę węgierski think tank Political Capital.
2018-09-19 15:17

Putin przekazał Czeczenii akcje koncernu Czeczennieftiechimprom

Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał rozporządzenie o przekazaniu władzom Czeczenii wszystkich akcji koncernu naftowego Czeczennieftiechimprom. Obecnie akcje koncernu należą do federalnej agencji zarządzania majątkiem państwowym, a zarządza nimi Rosnieft.
2018-09-19 12:38

Orban wybrał Rosję? Węgry chcą przeniesienia centrali Międzynarodowego Banku Inwestycyjnego z Moskwy do Budapesztu

O cenionej więzi pisze w środę w kontekście wtorkowej wizyty premiera Węgier Viktora Orbana w Moskwie prorządowa prasa węgierska. Prasa opozycyjna wybija, że Orban skierował do prezydenta Rosji Władimira Putina prośbę, na którą ten nie odpowiedział.
2018-09-18 19:29

Orban zdradził Międzymorze i z Putinem szykują Gazpromowi szlak do Europy Środkowej

Budowa do Europy Środkowej odnogi nowego rosyjskiego gazociągu Turkish Stream była jednym z głównych tematów rozmów premiera Węgier Viktora Orbána z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.
2018-09-18 08:55

Do silnych po gwarancje. Duda szuka wsparcia u Trumpa, Orban - u Putina

Andrzej Duda jedzie do prezydenta Trumpa. Viktor Orbán spotka się z Putinem. Polska szuka wsparcia wojskowego, Węgry ? energetycznego.
2018-09-17 18:22

Ukraina nie musi jeszcze spłacać 3 mld dol. długu Rosji. Sukces Kijowa w Londynie

Sąd apelacyjny Anglii skierował po ponownego rozpatrzenia pozew Rosji przeciw Ukrainie o spłatę ponad 3 mld dol. za euroobligacje, w które zainwestowała pod koniec 2013 r. za rezygnację Kijowa ze stowarzyszenia z UE.
2018-09-17 07:40

Orban spotka się we wtorek w Moskwie z Putinem. Ich głównym tematem będzie energia

Premier Węgier Viktor Orban spotka się we wtorek w Moskwie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, a istotnym tematem rozmów mają być według zapowiedzi szefa węgierskiej dyplomacji Petera Szijjarto kwestie energetyczne.
2018-09-15 12:20

Duda leci do Waszyngtonu, a Orban do Moskwy. Interesy geopolityczne Polski i Węgier są jednak sprzeczne?

Dziś jak nigdy warto zadać pytanie, jak zbieżne są interesy geopolityczne Budapesztu i Warszawy. Być może dobrze jest na nie odpowiedzieć, porównując terminarze prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Viktora Orbána. 18 września ten pierwszy spotka się w USA z Donaldem Trumpem. Ten drugi w Moskwie z Władimirem Putinem - pisze Marcin Zaborowski.
2018-09-13 08:12

Putin: Rosja będzie nadal rozwijać armię, by bronić swej suwerenności

Prezydent Władimir Putin powiedział w czwartek, obserwując manewry wojskowe Wostok-2018, że Rosja nadal będzie rozwijać siły zbrojne, aby bronić swej suwerenności. Zapewnił, że Rosja jest państwem pokojowym i "nie ma i nie może mieć" agresywnych planów.
2018-09-13 06:30

Bershidsky: Putin wycofuje się z więzienia za memy. Ale to tylko pozory [OPINIA]

Kreml zaczyna się wahać, czy więzienie ludzi za publikację głupkowatych postów w mediach społecznościowych, i nazywanie ich ?ekstremistami? to dobry pomysł. Władza w Rosji chce przerażać ? a nie wzbudzać śmiech.
2018-09-12 09:53

Putin zaproponował Japonii zawarcie traktatu pokojowego do końca 2018 r.

Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył w środę we Władywostoku, że chciałby zawarcia przez jego kraj traktatu pokojowego z Japonią i zaproponował premierowi tego kraju Shinzo Abemu, by traktat został zawarty do końca...

2018-09-12 09:25

Putin zaproponował Japonii zawarcie traktatu pokojowego do końca roku

Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył w środę we Władywostoku, że chciałby zawarcia przez jego kraj traktatu pokojowego z Japonią i zaproponował premierowi tego kraju Shinzo Abemu, by traktat został zawarty do końca bieżącego roku bez warunków wstępnych.
2018-09-12 08:28

Putin we Władywostoku skrytykował protekcjonizm i sankcje w Azji

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w środę podczas forum gospodarczego we Władywostoku, że wyzwaniem dla gospodarki światowej coraz częściej staje się protekcjonizm. Region Azji i Pacyfiku powinien być obszarem wolnym od sankcji - zaapelował Putin.
2018-09-11 13:58

Rosja pod rękę z Chinami. Putin i Xi Jinping rozmawiają o współpracy wojskowej

Prezydenci Rosji i Chin, Władimir Putin i Xi Jinping, spotkali się we wtorek we Władywostoku na rosyjskim Dalekim Wschodzie w kuluarach Wschodniego Forum Gospodarczego. Rozmowy, jak mówił Putin, dotyczyły m.in. rozwoju współpracy wojskowo-technicznej.
2018-09-08 09:10

Iran i Rosja zawiążą koalicję przeciwko USA. Chamenei: Ameryka zagraża ludzkości

Prezydent Rosji Władimir Putin i duchowo-polityczny przywódca Iranu Ajatollah Ali Chamenei uzgodnili w piątek współpracę obu państw w celu "powstrzymania Ameryki". Obaj przywódcy spotkali się w Teheranie po szczycie poświęconym sytuacji w Syrii.
2018-09-07 22:44

Iran: Putin i Chamenei chcą współpracować w celu "powstrzymania Ameryki"

Prezydent Rosji Władimir Putin i duchowo-polityczny przywódca Iranu Ajatollah Ali Chamenei uzgodnili w piątek współpracę obu państw w celu "powstrzymania Ameryki". Obaj przywódcy spotkali się w Teheranie po szczycie poświęconym...

2018-09-03 19:30

Szef paliwowego koncernu Austrii, architekt Nord Streamu 2, dostał na urodziny order od Władimira Putina

Niemiecki menedżer Rainer Seele, szef austriackiego koncernu paliwowego OMV i jeden z architektów projektu Nord Stream 2, został odznaczony przez prezydenta Rosji Władimira Putina Orderem Przyjaźni - jednym z najwyższych rosyjskich odznaczeń.
2018-09-03 18:20

W rosyjskiej telewizji publicznej ruszył cykliczny program o... Putinie

Jeden z kanałów rosyjskiej telewizji państwowej uruchomił cotygodniowy program poświęcony prezydentowi Władimirowi Putinowi, którego popularność spadła od czasu ogłoszenia tego lata projektu reformy podnoszącej wiek emerytalny.
2018-09-02 18:16

Wielotysięczne demonstracje w Rosji przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego

Tysiące ludzi w całej Rosji uczestniczyło w niedzielę w protestach przeciwko rządowym planom podniesienia wieku emerytalnego, mimo niedawnych obietnic prezydenta Władimira Putina, który zapowiedział złagodzenie niepopularnych...

2018-09-02 17:40

"Nie ufamy Jednej Rosji". Tysiące Rosjan demonstrowało przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego

Tysiące ludzi w całej Rosji uczestniczyło w niedzielę w protestach przeciwko rządowym planom podniesienia wieku emerytalnego, mimo niedawnych obietnic prezydenta Władimira Putina, który zapowiedział złagodzenie niepopularnych zmian.
2018-09-02 14:22

"Bestia" Putina jedzie do Europy. Już zapowiedziano sprzedaż

Początkiem maja Władimir Putin po raz pierwszy pokazał się w nowej limuzynie rosyjskiej produkcji. Dziś wiadomo, że samochód ten trafi do seryjnej produkcji, a producent obiecuje również nowe modele. Rosyjska firma chce konkurować z największymi.
2018-08-31 20:44

Putin: śmierć Zacharczenki to nikczemne zabójstwo

Prezydent Rosji Władimir Putin nazwał "nikczemnym zabójstwem" śmierć Ołeksandra Zacharczenki, przywódcy prorosyjskich separatystów na wschodzie Ukrainy, który zginął w piątek zamachu w Doniecku. Putin złożył kondolencje rodzinie i bliskim Zacharczenki.
2018-08-31 14:02

Putin groził Poroszence "zmiażdżeniem armii"? Kreml dementuje słowa Hollande'a

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow zaprzeczył w piątek relacji byłego prezydenta Francji Francois Hollande'a, który napisał we wspomnieniach, że w 2015 roku prezydent Władimir Putin groził ukraińskiemu prezydentowi Petrowi Poroszence "zmiażdżeniem" jego armii.
2018-08-31 08:19

Putin i Trump mogą spotkać się w tym roku jeszcze trzykrotnie

Kreml poinformował w piątek, że nie wyklucza, iż prezydent Rosji Władimir Putin będzie rozmawiał z prezydentem USA Donaldem Trumpem jeszcze trzykrotnie w tym roku: we Francji na rocznicy zakończenia I wojny światowej oraz na szczytach w Singapurze i Argentynie.
2018-08-30 21:28

"Financial Times": Izrael korzysta na sojuszu Netanjahu z Putinem

Brytyjski dziennik "Financial Times" ocenił w czwartek, że Izrael odnosi korzyści wynikające z bliskich relacji premiera Benjamina Netanjahu i rosyjskiego prezydenta Władimira Putina. Jak zaznaczono, to unikatowy sojusz wobec trudnych relacji Rosji z Zachodem.
2018-08-30 10:45

Putin nie uzdrowi emerytur. Jego decyzja to taktyczna zagrywka

Ogłoszone w środę przez prezydenta Rosji Władimira Putina rozwiązania dotyczące wieku emerytalnego są decyzjami taktycznymi, nie strategicznymi; władze odłożyły reformy, które mogłyby uzdrowić system emerytalny - ocenia w czwartek dziennik "Wiedomosti".
2018-08-30 06:39

Emerytalny problem Putina. Notowania prezydenta gwałtownie spadły

Rosjanie zaakceptowali agresywną zagraniczną politykę Putina. Jednak drażliwy krajowy problem zepchnął Kreml do defensywy.
2018-08-29 17:48

Eksperci: Skutki zmian emerytalnych w Rosji będą długoterminowe

Komentując wystąpienie prezydenta Rosji Władimira Putina, który poinformował w środę obywateli o zmianach w systemie emerytalnym, eksperci oceniają, że notowania Putina nie będą już słabnąć, ale polityczne skutki reformy emerytalnej będą długoterminowe.
2018-08-29 14:34

Putin: Wiek emerytalny w Rosji wzrośnie

Prezydent Władimir Putin powiedział w środę w wystąpieniu telewizyjnym, że podniesienie wieku emerytalnego w Rosji jest nieuniknione. Zaproponował złagodzenie pierwotnych planów i podniesienie wieku emerytalnego dla kobiet...

2018-08-29 12:16

Kreml łagodzi reformę. Wiek emerytalny dla kobiet niższy o 3 lata

Prezydent Rosji Władimir Putin zaproponował w środę podniesienie wieku emerytalnego dla kobiet do 60 lat, zamiast planowanych przez rządowy projekt ustawy 63 lat. Obecnie wiek ten wynosi 55 lat dla kobiet i 60 dla mężczyzn.
2018-08-28 15:11

Prezydent Finlandii: Putin chce polepszyć relację z Europą

"Odniosłem wrażenie, że (prezydent Rosji Władimir) Putin chce stworzyć lepsze relacje z Europą, szczególnie na polu gospodarczym? - powiedział we wtorek prezydent Finlandii Sauli Niinisto podczas dorocznego spotkania z przedstawicielami fińskiej dyplomacji w Helsinkach.
2018-08-27 15:43

Kreml: Zbadamy konsekwencje nowych sankcji USA i opracujemy odpowiedź

Kreml zbada konsekwencje nowych sankcji USA i przyjrzy się, jakiej odpowiedzi wymagają one w celu obrony interesów Rosji - powiedział rzecznik prezydenta Władimira Putina Dmitrij Pieskow. W poniedziałek weszły w życie nowe amerykańskie sankcje wobec Rosji.
2018-08-26 22:22

"Rosja kupuje złoto, żeby odciąć się od dyktatu dolara"

Niemiecki "Die Welt" zwraca uwagę na znaczne zwiększanie przez Rosję rezerw złota - o czym świadczą dane Międzynarodowego Funduszu Walutowego - i wyraża opinię, że prezydent Władimir Putin odcina się od dyktatu dolara.

2018-08-25 18:00

"NYT": zamilkły źródła CIA na Kremlu. Jaki będzie kolejny ruch Putina?

Źródła amerykańskiej CIA na Kremlu zamilkły, pozostawiając tę agencję w nieświadomości, jeśli chodzi o plany prezydenta Władimira Putina, dotyczące listopadowych wyborów do Kongresu USA ? pisze w sobotę ?New York Times?.
2018-08-24 19:46

Wielkie rosyjskie firmy sfinansują "dekrety majowe" Putina?

Doradca prezydenta Rosji Władimira Putina Andriej Biełousow na spotkaniu w piątek z przedstawicielami biznesu wyjaśniał upublicznioną niedawno inicjatywę, która miałaby prowadzić do finansowania przez wielkie firmy kosztów tzw. dekretów majowych Putina.
2018-08-24 13:55

Bolton: Trump potwierdził Putinowi, że USA nie uznają aneksji Krymu

Prezydent USA Donald Trump podczas niedawnego spotkania z prezydentem Rosji Władimirem Putinem potwierdził, że Waszyngton nie uznaje rosyjskiej aneksji Krymu ? oświadczył w piątek w Kijowie doradca Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego John Bolton.
2018-08-23 15:02

Jednemu z największych producentów na świecie szybko wyczerpują się złoża złota

Na Półwyspie Czukockim wyczerpują się złoża złota, spada wydobycie tego kruszcu - napisał w liście do rosyjskiego prezydenta Władimira Putina gubernator leżącego na północnym-wschodzie Rosji Czukockiego Okręgu Autonomicznego Roman Kopin.
2018-08-22 19:22

Hosting danych może podrożeć. To oznacza kłopoty dla wielu firm

Przechowujący pliki na zagranicznym serwerze powinien w Polsce potrącić podatek od wypłacanego wynagrodzenia ? uważa fiskus. Może to oznaczać kłopoty dla wielu przedsiębiorców
2018-08-22 12:43

Były szef rosyjskich kolei otrzymał wizę pracowniczą w Niemczech

Były szef rosyjskich kolei Władimir Jakunin, należący do najbliższego otoczenia prezydenta Władimira Putina i objęty sankcjami USA, otrzymał niemiecką wizę, która pozwala jej posiadaczowi żyć i pracować w Niemczech - podało w środę radio Echo Moskwy.
2018-08-21 09:40

Traczyk: Być może taktyka Merkel wobec Putina jest błędna. Ale to jeszcze nie zdrada

Sobotnie spotkanie w podberlińskim Mesebergu prezydenta Rosji Władimira Putina z kanclerz Niemiec Angelą Merkel było jego pierwszą bilateralną wizytą w RFN od czasu rosyjskiej agresji na Ukrainę i aneksji Krymu. Jednak zamiast panikować, przemyślmy lepiej naszą własną politykę.
2018-08-20 18:36

Merkel poinformowała Poroszenkę o wynikach rozmowy z Putinem

Kanclerz Niemiec Angela Merkel poinformowała w poniedziałek prezydenta Ukrainy Petra Poroszenkę o wynikach swojej rozmowy z prezydentem Rosji Władimirem Putinem - podała administracja ukraińskiego szefa państwa.
2018-08-20 15:42

Putin i Merkel będą chronić Nord Stream 2 przed USA i Polską

Prezydent Rosji Władimir Putin i kanclerz Niemiec Angela Merkel postanowili chronić szykowany przez Gazprom gazociąg Nord Stream 2 przed napaściami państw trzecich - twierdzi Kreml.
2018-08-20 14:53

Kreml zapewnia: Putin wciąż liczy na wyciągnięcie stosunków z USA z kryzysu

Prezydent Rosji Władimir Putin wciąż liczy na wyciągnięcie rosyjsko-amerykańskich stosunków "z głębokiego kryzysu", ale nikt nie będzie płakać, jeśli to pragnienie nie będzie odwzajemnione przez Waszyngton - oświadczył w poniedziałek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.
2018-08-20 11:00

Eksperci o spotkaniu Merkel-Putin: Ukraina zeszła na dalszy plan

Drugie w ciągu trzech miesięcy spotkanie kanclerz Niemiec Angeli Merkel i prezydenta Rosji Władimira Putina wskazuje, że stosunki niemiecko-rosyjskie są na drodze do normalizacji, a sprawy Ukrainy zeszły na plan dalszy ? twierdzą francuscy eksperci.
2018-08-19 20:00

Polityka miłości Putina szkodliwa dla Polski

Po sobotnim spotkaniu Angeli Merkel z Władimirem Putinem i wizycie rosyjskiego prezydenta na ślubie szefowej MSZ Austrii Karin Kneissl powstaje niekorzystny dla Polski układ relacji Kremla z Europą.
2018-08-19 09:23

Putin i Merkel omówili "duże wspólne projekty jak Nord Stream 2"

Podczas spotkania w Mesebergu w Brandenburgii kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Rosji Władimir Putin poruszyli także sprawę budowy gazociągu Nord Stream 2 - poinformował w sobotę późnym wieczorem rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.
2018-08-19 00:31

Spotkanie Merkel z Putinem - rozmawiali o Nord Stream 2 oraz Syrii i Ukrainie

O sposobach zakończenia kryzysów w Syrii i na Ukrainie rozmawiali w sobotę wieczorem w Mesebergu w Brandenburgii kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Rosji Władimir Putin. Szczegółów rozmowy, która trwała 3 godziny,...

2018-08-18 21:10

Merkel chce rozmawiać z Putinem o gazociągu Nord Stream 2

Przed sobotnim spotkaniem z Władimirem Putinem w Mesebergu w Brandenburgii kanclerz Niemiec Angela Merkel wymieniła krytykowaną przez USA i część państw UE budowę gazociągu Nord Stream 2 wśród tematów, jakie zamierza omówić z prezydentem Rosji.
2018-08-18 19:47

Putin na ślub szefowej MSZ Austrii przybył z chórem Kozaków

Prezydent Rosji Władimir Putin przyleciał w sobotę do Austrii jako jeden z gości zaproszonych na ślub austriackiej minister spraw zagranicznych Karin Kneissl. Po uroczystości udał się do Niemiec na spotkanie z kanclerz Angelą Merkel.
2018-08-18 16:30

Dyplomatyczne zbliżenie. Czy należy się spodziewać ocieplenia w relacjach Merkel?Putin?

Zdjęcie z wizyty kanclerz w Soczi w 2007 r., na którym siedzi obok Władimira Putina przed jego labradorem, świetnie ilustruje ich dawne stosunki. Dziś prezydent Rosji wita Merkel bukietami kwiatów, a ta szykuje na jego powitanie pałacyk Meseberg. Wszystko za sprawą Donalda Trumpa, który niczym Amor wycelował w nich? cła na stal i aluminium.
2018-08-17 16:57

Politico: Merkel powinna zatopić Nord Stream 2 podczas szczytu z Putinem

Weekendowy szczyt kanclerz Niemiec z prezydentem Rosji Władimirem Putinem jest szansą na skorygowanie poważnego geopolitycznego błędu - pisze w Politico John Vinocur, namawiając Angelę Merkel do "zatopienia" projektu Nord Stream 2.
2018-08-17 16:42

Kreml: Putin omówi z Merkel zagrożenia ze strony państw trzecich dla wspólnych projektów

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow przekazał w piątek, że prezydent Rosji Władimir Putin na sobotnim spotkaniu z kanclerz Niemiec Angelą Merkel omówi realizację wspólnych projektów z uwzględnieniem zagrożeń dla nich ze strony państw trzecich.
2018-08-17 14:04

Zieloni przestrzegają Merkel przed ustępstwami wobec Putina

Ukazująca się online gazeta ?Hasepost? zwraca uwagę, że w kwestii gazociągu Nord Stream 2 Zieloni przestrzegają kanclerz Niemiec Angelę Merkel przed daleko idącymi ustępstwami wobec prezydenta Rosji Władimira Putina, z którym będzie rozmawiała w sobotę.
2018-08-17 13:52

Francuskie media o konwencji ws. Morza Kaspijskiego: "przypieczętowanie dominacji Rosji"

W piątkowym dzienniku ?Le Monde? eksperci twierdzą, że Rosji przypada niemal cała wygrana z podpisania konwencji w sprawie Morza Kaspijskiego. Tytuły większości francuskich komentarzy, to cytat z prezydenta Rosji Władimira Putina o ?epokowej" czy ?historycznej " umowie.
2018-08-17 13:02

Szefowa austriackiego MSZ zaprosiła Putina na ślub. "Despota nie jest osobą prywatną"

Prezydent Rosji Władimir Putin będzie w sobotę gościem na ślubie austriackiej minister spraw zagranicznych Karin Kneissl. Budzi to w Austrii sporo kontrowersji. Podnoszone są kwestie polityczne, ale mówi się też o pieniądzach i o dobrym smaku.
2018-08-15 19:11

Duda: Istnieje zagrożenie ze strony Rosji

Istnieje zagrożenie ze strony Rosji. Mówienie dzisiaj, że Rosja nie jest agresorem jest zupełnie niepoważne - powiedział w środę prezydent Andrzej Duda.
2018-08-15 11:22

KCNA: Putin wyraził chęć spotkania z Kim Dzong Unem

W depeszy z okazji 73. rocznicy wyzwolenia Półwyspu Koreańskiego spod okupacji japońskiej (1910-1945) prezydent Rosji Władimir Putin wyraził chęć spotkania się z przywódcą KRLD Kim Dzong Unem - podała Koreańska Centralna Agencja Prasowa (KCNA).
2018-08-15 07:32

Putin wyraził chęć spotkania się z Kim Dzong Unem

W depeszy z okazji 73. rocznicy wyzwolenia Półwyspu Koreańskiego spod okupacji japońskiej (1910-1945) prezydent Rosji Władimir Putin wyraził chęć spotkania się z przywódcą KRLD Kim Dzong Unem - podała Koreańska Centralna...

2018-08-14 06:11

Rosyjscy oligarchowie stracili ponad 3 mld dol. w jeden dzień

Bogaci rosyjscy oligarchowie stracili ponad 3 mld dol. w ciągu jednego dnia. Powód? Czołowy doradca ekonomiczny Władimira Putina zaproponował podniesienie podatków dla największych firm z branży metalurgicznej i górniczej.
2018-08-13 14:20

Pieskow: Prezydent Turcji nie prosił Putina o pomoc

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieksow powiedział w poniedziałek dziennikarzom, że prezydent Turcjii Recep Tyyip Erdogan nie prosił prezydenta Rosji Władimira Putina podczas niedawnej z nim rozmowy telefonicznej o pomoc w związku...

2018-08-12 18:03

Ławrow: Spotkanie Putin-Trump jest mimo wszystko możliwe

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow wyraził w niedzielę przekonanie, że do spotkania prezydenta Rosji Władimira Putina z prezydentem USA Donaldem Trumpem może dojść, jeśli obaj liderzy poczują potrzebę poprawy stosunków.
2018-08-10 19:24

Systemy przeciwrakietowe, elektrownia atomowa, Turecki Potok. Putin i Erdogan zadowoleni ze wspólnych projektów

W rozmowie telefonicznej dotyczącej więzi gospodarczych i handlowych prezydenci Rosji i Turcji, Władimir Putin i Recep Tayyip Erdogan pozytywnie ocenili w piątek realizację wspólnych projektów strategicznych, przede wszystkim w dziedzinie energetyki - poinformował Kreml.
2018-08-08 20:44

Politico: Putin proponował Trumpowi rozmowy na temat kontroli zbrojeń

Prezydent Rosji Władimir Putin w Helsinkach złożył amerykańskiemu prezydentowi Donaldowi Trumpowi serię propozycji, m.in. nowych rozmów ws. kontroli zbrojeń jądrowych czy zakazu umieszczania broni w przestrzeni kosmicznej - informuje w środę portal Politico.
2018-07-29 17:57

Putin: Rosyjska marynarka wojenna ważna dla strategicznego parytetu sił

Rosyjska marynarka wojenna odgrywa ważną rolę w walce z międzynarodowym terorryzmem i ma istotne znaczenie w zapewnieniu strategicznego parytetu - ocenił w niedzielę prezydent Władimir Putin przyjmując w Petersburgu paradę z okazji święta rosyjskiej floty.

2018-07-29 16:05

Putin: Rosyjska marynarka wojenna jest ważna dla strategicznego parytetu sił

Rosyjska marynarka wojenna odgrywa ważną rolę w walce z międzynarodowym terorryzmem i ma istotne znaczenie w zapewnieniu strategicznego parytetu - ocenił w niedzielę prezydent Władimir Putin przyjmując w Petersburgu paradę z okazji święta rosyjskiej floty.
2018-07-27 15:58

Putin: Zaprosiłem Trumpa do Moskwy

Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył w piątek, że jest gotów spotkać się z przywódcą USA Donaldem Trumpem; dodał, że zaprosił go do złożenia wizyty w Moskwie. Zastrzegł, że spotkanie może dojść do skutku...

2018-07-27 15:25

Odbędzie się kolejne spotkanie Trumpa z Putinem?

Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył w piątek, że jest gotów spotkać się z przywódcą USA Donaldem Trumpem; dodał, że zaprosił go do złożenia wizyty w Moskwie. Zastrzegł, że spotkanie może dojść do skutku tylko w odpowiednich okolicznościach.
2018-07-26 19:57

CNN: Piłka, którą Putin dał Trumpowi, może zawierać mikrochip

Mundialowa piłka, którą rosyjski przywódca Władimir Putin dał prezydentowi Donaldowi Trumpowi, może zawierać mikrochip; według portalu Adidasa jest to standardowe wyposażenie. Firma nie odpowiedziała na pytanie, czy mikrochip mógł zostać zmodyfikowany - podaje CNN.
2018-07-25 20:52

Biały Dom: Następne spotkanie Trumpa i Putina nie odbędzie się w tym roku

Następne spotkanie prezydenta USA Donalda Trumpa i rosyjskiego przywódcy Władimira Putina nie odbędzie się w 2018 roku - poinformował w środę Biały Dom.
2018-07-23 16:34

Trump: Niczego nie oddałem w czasie szczytu w Helsinkach

Niczego nie oddałem na szczycie w Helsinkach z prezydentem Rosji Władimirem Putinem; rozmawialiśmy o przyszłych korzyściach dla naszych państw - oświadczył w poniedziałek prezydent USA Donald Trump.
2018-07-22 19:00

Lewestam: Świat martwi się o Europę. My możemy skoncentrować się na swoim zaścianku - jakiegoż to elitarnego pajaca zrobił z siebie Rafał Trzaskowski

Gdy świat się martwi o rozkład Europy, zastanawia się, jak też podzielili między siebie świat Trump z Putinem, i boi się, że globalne ocieplenie spowoduje światowy migracyjny krach, my możemy radośnie uniknąć tych niepokojów, koncentrując się na własnym zaścianku i naszych prowincjonalnych problemach i problemikach. Na przykład na tym, jakiegoż to elitarnego pajaca zrobił z siebie rzekomo kandydat na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski, publikując na Facebooku w rocznicę śmierci Bronisława Geremka wspominkowy post o czasach, gdy był studentem profesora.

2018-07-20 19:08

Biały Dom: Trump nie rozważa propozycji Putina ws. referendum w Donbasie

Biały Dom poinformował w piątek, że administracja prezydenta Donalda Trumpa "nie rozważa poparcia propozycji" prezydenta Rosji Władimira Putina w sprawie Donbasu. Plan taki miał być omawiany na niedawnym szczycie amerykańsko-rosyjskim w Helsinkach.
2018-07-20 15:24

Trump może nałożyć cła na import z Chin o wartości 500 mld dol.

Prezydent USA Donald Trump powiedział w piątek w wywiadzie dla telewizji CNBC, że jest gotów nałożyć cła na importowane z Chin towary o wartości 500 mld USD. Bronił także swych wysiłków na rzecz budowania relacji z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.
2018-07-20 14:45

Trump może nałożyć cła na import z Chin o wartości 500 mld USD

Prezydent USA Donald Trump powiedział w piątek w wywiadzie dla telewizji CNBC, że jest gotów nałożyć cła na importowane z Chin towary o wartości 500 mld USD. Bronił także swych wysiłków na rzecz budowania relacji z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.
2018-07-20 11:37

Ambasador Rosji: Putin i Trump omawiali propozycje ws. Donbasu

Ambasador Rosji w Waszyngtonie Anatolij Antonow powiedział w piątek w Moskwie, że na szczycie w Helsinkach prezydenci Władimir Putin i Donald Trump omawiali "konkretne propozycje" dotyczące uregulowania sytuacji w Donbasie.
2018-07-20 11:00

Trump przestał kochać USADonald Trump w tym tygodniu już dwa razy mocno skonfundował cały świat. Pierwszy raz, na początku tygodnia, kiedy słowa Putina przedkładał nad ustalenia własnego wywiadu. Drugi, gdy wczoraj powiedział, że nie podoba mu się polityka podnoszenia stóp...
2018-07-20 10:46

Bloomberg: Putin zasygnalizował Trumpowi pomysł referendum w Donbasie

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział rosyjskim dyplomatom, że zaproponował prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi na szczycie w Helsinkach rozważenie pomysłu referendum, które miałoby pomóc w rozwiązaniu konfliktu we wschodniej Ukrainie - informuje Bloomberg.
2018-07-20 07:31

Szef amerykańskiego wywiadu: Nie wiem, co się stało podczas spotkania Trump-Putin

Dyrektor Wywiadu Narodowego USA powiedział w czwartek, że "nie wie, co się stało" podczas niedawnej rozmowy prezydentów USA i Rosji. Myślę, że z czasem dowiemy się więcej - stwierdził Dan Coats na forum bezpieczeństwa w Aspen w stanie Kolorado.
2018-07-20 07:28

Amerykanie rozczarowani postępowaniem Trumpa w Helsinkach [SONDAŻ]

W sondażu telewizji CBS News większość - 55 proc. - Amerykanów wyraziła rozczarowanie postępowaniem prezydenta Donalda Trumpa podczas spotkania na szczycie w Helsinkach z rosyjskim przywódcą Władimirem Putinem; odmiennego zdania było 32 proc. ankietowanych.
2018-07-19 22:28

Trump zaprasza Putina do Białego Domu

Prezydent USA Donald Trump polecił swemu doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Johnowi Boltonowi, by zaprosił rosyjskiego przywódcę Władimira Putina do Białego Domu; rozmowy na ten temat są w toku - poinformowała w czwartek na Twitterze rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders.
2018-07-19 17:30

Trump: Spotkanie z Putinem było wielkim sukcesem. Z niecierpliwością czekam na drugie

Prezydent Donald Trump napisał w czwartek na Twitterze, że spotkanie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem "było wielkim sukcesem, z wyłączeniem prawdziwego wroga ludu - Fake News Media". "Czekam z niecierpliwością na nasze drugie spotkanie" - dodał.
2018-07-19 15:37

Układ o ograniczeniu zbrojeń nuklearnych pomiędzy USA a Rosją wygaśnie? Putin: Już teraz trzeba rozpocząć prace nad nowym

Prezydent Rosji Władimir Putin ocenił w czwartek jako udany szczyt w Helsinkach, na którym spotkał się z przywódcą USA Donaldem Trumpem. Wezwał, by zacząć prace nad przedłużeniem rosyjsko-amerykańskiego układu nowy START; w przeciwnym razie umowa wygaśnie.
2018-07-19 14:58

Mocziłowo Trumpa. Tak Władimir Putin rozgrywa prezydenta USA [OPINIA]

Mocziłowo to w rosyjskiej gwarze więziennej (fieni) termin opisujący proces wykańczania przeciwnika za pomocą stosowanych na przemian silnych ciosów, drobnych uderzeń i uwikłań w sytuację bez wyjścia. Pierwsze mają sprowadzić do parteru. Drugie spowodować krwiaka. Trzecie utrudnić leczenie ran. Polityka w byłym ZSRR ? a w szczególności w Rosji ? bezpośrednio odnosi się do obyczajów świata kryminalnego. Korzysta z nich również obficie Władimir Putin.
2018-07-19 08:58

Trump: Putin jest odpowiedzialny za ingerencję w wybory

Prezydent Donald Trump w wywiadzie dla CBS News powiedział, że Władimir Putin jest osobiście odpowiedzialny za rosyjską ingerencję w amerykańskie wybory prezydenckie w 2016 roku - informuje agencja Reuters.
2018-07-18 13:21

Trump: Wielu ludzi na wysokim szczeblu wywiadu było zachwyconych moją konferencją prasową z Putinem

Prezydent USA Donald Trump napisał w środę na Twitterze: ?wielkie wyniki nadejdą" z prezydentem Władimirem Putinem oraz: "tak wielu ludzi na wysokim szczeblu wywiadu było zachwyconych moją konferencją prasową". Prezydent USA jest krytykowany za przebieg tej konferencji.
2018-07-18 08:25

Coś mocniejszegoOdpuśćmy sobie na razie szczegółowe i wysublimowane dyskusje na temat tego, jak interpretować spotkanie Trumpa z Putinem.
2018-07-18 07:36

Największym wygranym szczytu Putin-Trump jest Izrael? Drugie dno Helsinek

Największym beneficjentem spotkania Donalda Trumpa z Władimirem Putinem jest Jerozolima. Tamtejsi politycy nie kryją radości
2018-07-17 22:44

Trump zapewnia, że w Helsinkach przejęzyczył się ws. ingerencji Rosji

Donald Trump, ostro krytykowany w USA za swą postawę na poniedziałkowym spotkaniu z Władimirem Putinem w Helsinkach, oświadczył we wtorek, że przejęzyczył się - chciał powiedzieć, że nie widział powodu, dla którego...

2018-07-17 21:36

"FT": Trump w Helsinkach zdradził interes narodowy USA

Brytyjski dziennik "Financial Times" w ostrych słowach krytykował w komentarzu redakcyjnym zachowanie amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa na konferencji prasowej z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem, oskarżając go o zdradę interesu narodowego USA.
2018-07-17 19:00

Media w Hiszpanii i Portugalii: Trump gra na osłabienie UE

Hiszpańskie i portugalskie media negatywnie oceniają spotkanie prezydenta USA Donalda Trumpa z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w Helsinkach. Twierdzą, że wydarzenie to jest niczym gra służąca osłabieniu Unii Europejskiej.
2018-07-17 14:43

Brookings Institution: W Helsinkach wygrał Putin. Na szczęście Trump nie zawarł "wielkiego dealu" ws. Ukrainy lub Syrii

Eksperci think tanku Brookings Institution oceniają, komentując we wtorek szczyt w Helsinkach, że w spotkaniu tym zwyciężył prezydent Rosji Władimir Putin; dodają jednak, że prezydent Donald Trump na szczęście nie zawarł z nim "wielkiego dealu" ws. Ukrainy czy Syrii.
2018-07-17 14:34

Morawiecki: Nie zauważyłem ustępstw Trumpa wobec Putina w kontekście aneksji Krymu

Nie zauważyłem ustępstw prezydenta USA Donalda Trumpa wobec prezydenta Rosji Władimira Putina podczas spotkania w Helsinkach, ani w kontekście aneksji Krymu, ani wojny na Ukrainie - powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki.
2018-07-17 14:27

Politico: Pocałunek Trumpa i Putina przypieczętowuje nowy ład światowy

Pocałunek prezydenta Donalda Trumpa i rosyjskiego przywódcy Władimira Putina przypieczętowuje nowy ład światowy - pisze we wtorek Politico, komentując szczyt w Helsinkach. Prezydent stawia na głowie pojęcia o tym, kto jest wrogiem, a kto przyjacielem - dodaje.
2018-07-17 12:13

"Les Echos": USA mogą być największym przegranym szczytu Trump-Putin

Ameryka może być największym przegranym poniedziałkowego szczytu prezydentów USA i Rosji, Donalda Trumpa i Władimira Putina, w Helsinkach - pisze francuski dziennik kół gospodarczych "Les Echos" w komentarzu zatytułowanym "A zwycięzcą jest... Putin".
2018-07-17 12:09

Węgierska prasa: Szczyt Trump-Putin symboliczny

O symbolicznym spotkaniu pisze we wtorek prasa węgierska po rozmowach prezydentów USA i Rosji, Donalda Trumpa i Władimira Putina, w Helsinkach, podkreślając, że nie ma zagrożenia, iż Trump ?wymieni? UE na Rosję.
2018-07-17 12:06

"Le Soir": Trump prezydentem renegatem

Prezydent USA Donald Trump w półtora roku porzucił wszystkie kraje świata. Publicznie dyskredytując swą administrację i wymiar sprawiedliwości, aby udowodnić rację prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi, przyjął nowy kurs ? pisze belgijski dziennik "Le Soir".
2018-07-17 12:01

"Haarec": Trump zachowywał się jak marionetka Putina

Na szczycie w Helsinkach prezydent USA Donald Trump zachowywał się jak marionetka przywódcy Rosji Władimira Putina - ocenia we wtorek izraelski "Haarec". Przewiduje, że "Ameryka nie wybaczy" tego Trumpowi, a samo spotkanie może nie przynieść żadnych efektów.
2018-07-17 11:59

Amerykańskie media: Trump w Helsinkach zmawiał się otwarcie z Putinem

Media w USA krytykują we wtorek wystąpienie Donalda Trumpa na wspólnej konferencji z rosyjskim przywódcą; prezydent zmawiał się otwarcie z Władimirem Putinem - napisał "Washington Post". Konferencja Trumpa "była osobistą i narodową kompromitacją" - ocenił "WSJ".
2018-07-17 11:54

Włoska prasa: To była "amerykańska kapitulacja". Putin wyszedł ze szczytu w Helsinkach jako zwycięzca

Prezydent Rosji Władimir Putin wyszedł ze szczytu z przywódcą USA Donaldem Trumpem jako zwycięzca - takie komentarze dominują we włoskiej prasie we wtorek po spotkaniu w Helsinkach. Pojawia się opinia, że obaj pracują nad rozpadem obecnego porządku światowego.

« Powrót do strony głównej